Hovorí sa, že bez kompromisov žiadny vzťah nevybudujete, to je možno pravda, ale len do určitej miery. Predovšetkým je dobré zamerať sa na to, s kým vzťah plánujete a ktorá osoba vám za to naopak nestojí.

V mnohých veciach sa niekedy dokážeme natoľko sklamať, že nemáme silu nájsť toho pravého aj keby sme chceli. Pokiaľ sa k tomu pridá práca a nedostatok voľného času, niet divu, že sme stále single. Aby sme si nevyberali len podľa tých skrytých faktorov, doprajme si na zoznamovanie viac času.

Nepodliehajte vždy svojim emóciám

Ženy majú veľmi často tendenciu hneď na úvodnej zoznamke prepadnúť citom. Samozrejme, že sa to môže pre niekoho javiť ako logické riešenie, ale vždy je dobré si nechať aspoň niekoľko mesiacov na podrobnejšie spoznávanie a pozorovanie sa.

Stáva sa, že v začiatkoch prehliadame aj väčšie nedostatky a až s odstupom času prichádzame na to, že nám vo vzťahu prekážajú. Ak si dokážete uvedomiť, ktoré prehrešky sú bezvýznamné a naopak, dokážete si vydláždiť cestu budúceho vzťahu zlatom.

Ako si správne vybrať

Ešte raz si zopakujem, že základom je si všímať správanie vášho nového a možno budúceho partnera. Tipy na hľadanie správnej osoby nie sú vždy jednoznačné, ale každá rada padne vhod. Nezabudnite, že vaše požiadavky sa automaticky môžu odlišovať od tých partnerových, to však neznamená katastrofu.

Dôležitý je aj fyzický kontakt, ktorý si môžete dopriať najmä na osobnom stretnutí. Uvedomenie si svojich vlastných hodnôt a adekvátne sebavedomie sa pri zoznamovaní a hľadaní správneho partnera vždy zídu.

Keď ste v koncoch vyhľadajte pomoc

Môže to byť vaša najbližšia priateľka, ktorá bude ochotná tráviť s vami voľné chvíle a vypĺňať aktuálnu medzeru. Ak by ste potrebovali psychologickú poradňu online, nastavte si pripojenie k internetu a problém okamžite konzultujte s odborníkom, ktorý bude reagovať okamžite.

S problémami vo vzťahoch a hľadaním vhodného partnera má dlhoročné skúsenosti, takže presne vie odhadnúť vašu aktuálnu situáciu a ponúknuť vám riešenie. Základom je vaša snaha a ochota nájsť si tú správnu spriaznenú dušu, o to ostatné sa zrejme postará aj osud.