Presadiť sa s vlastnou firmou nie je jednoduché prakticky v akejkoľvek oblasti. Konkurencia je vo všetkom veľká a tak si úspech bude vyžadovať výnimočné schopnosti. A samozrejme aj skvelý tím zamestnancov.

Dajte im najavo, že sa o nich zaujímate

Ak chcete mať vo svojej firme tých najlepších ľudí, jednou z najdôležitejších vecí je vytvoriť im príjemné pracovné prostredie. Ako na to? Tak na túto otázku vám teraz odpovieme niekoľkými tipmi.

Začneme osobným kontaktom. Zamestnancom pomôže ak nadobudnú pocit, že sa o nich zaujímate. Nemusíte pritom tráviť pracovné dni dlhými rozhovormi. Ak je konverzácia úprimná, môže byť aj krátka. Napríklad počas prípravy kávy (prípadne čaju) vo firemnej kuchynke.

Pomôcť vám k tomuto môže aj ak zabezpečíte pre svojich zamestnancov zdravé raňajky do práce. Každý deň tak budete mať skvelú príležitosť na formovanie tímového ducha spoločnými raňajkami. A keď už sme pri tímovom duchu, rozhodne je dobré ak raz za čas zorganizujete nejaký teambuilding.

Okrem práce je dôležité aj odreagovanie sa a dobrá nálada

Každému je jasné, že do práce sa chodí pracovať. To však neznamená, že v nej nemôže byť priestor aj na odreagovanie sa. Herná konzola, spoločenské hry, či „firemná“ knižnica možno stále niekomu pripadajú ako zvláštny trend, ale na moderné pracovisko patria aj možnosti odreagovania sa. Veď v práci môže byť aj zábava.

Aby sme však nevynechali samotnú prácu, respektíve pracovné miesto každého zamestnanca, dôležité je zariadiť ho každému čo najviac podľa jeho predstáv. Veď kto tam bude tráviť niekoľko hodín denne?

Samozrejme, pre vytvorenie príjemného pracovného prostredia sú dôležití aj pozitívne naladení ľudia. A vy by ste mali ísť príkladom. Čo takto si aspoň sem tam obliecť do práce vtipné tričko s potlačou? Každému zlepší náladu už len pohľad na vás. A to je vlastnosť, ktorú by mala mať každá šéfka.


  • Zdroj obrázka: Kostiantyn Voitenko / Shutterstock.com