Aj napriek tomu, že za volantom stretávame čoraz viac žien, automobily sú stále považované za „mužskú záležitosť“. Minimálne, čo sa týka vecí mimo samotného šoférovania, napríklad nákupu náhradných dielov.

Čo by ste mali o svojom aute vedieť?

Ako teda nájsť pre svoje auto vhodné náhradné diely aj svojpomocne? Máme pre vás (a kľudne aj pre mužov) základné informácie o tom, čo treba o svojom aute vedieť a taktiež sa dozviete, že nie vždy je všetko také jednoznačné ako napríklad pri kúpe náhradných tonerov OKI.

Začneme spôsobom, ktorý využíva najviac ľudí a teda vyhľadávaním podľa modelu auta. Na takéto vyhľadávanie musíte poznať nielen značku a model vášho vozidla, ale aj jeho rok výroby a motor. Konieckoncov, to sú aj údaje, ktoré od vás budú rôzne e-shopy vyžadovať ak sa v ich ponuke budete chcieť dopracovať k náhradným dielom pre vaše auto.

Ako minimalizovať riziko nesprávne zvoleného dielu?

Nie vždy však takýmto spôsobom nájdete, napríklad požadované náhradné diely Škoda. Ak si odmyslíme omyly typu, že kúpite diel s opačnou stranou montáže, problém môže nastať napríklad kvôli tomu, že niektoré diely sa odlišujú aj naprieč rôznymi výbavami toho istého modelu auta s tým istým rokom výroby alebo ak sa v danom roku vyrábali dve rôzne generácie toho istého vozidla.

Predísť takýmto omylom je možné overovaním si vhodnosti dielov podľa VIN čísla. Jednoducho pri objednávaní zadáte VIN číslo vášho vozidla a predajca overí správnosť vami vybraných dielov.

A prečo nie je možné svojpomocne vyhľadávať náhradné diely rovno podľa VIN čísla? Takéto vyhľadávanie funguje len na veľkoobchodnej báze, pretože by to inak bolo v rozpore s autorskými právami výrobcov.

Ak sa teda pri najbližšej príležitosti rozhodnete kúpiť si nejaké náhradné diely pre svoje auto svojpomocne, nezabudnite predajcovi poskytnúť vaše VIN číslo.


  • Zdroj obrázka: Fxquadro / Stock.adobe.com