Zatiaľ čo jedni ju odsudzujú, iní jej dávajú šancu aj v priestoroch spálne. Treba však poznať jej mieru a zbytočne sa nevyrušovať pri odpočinku. Červená patrí k najvýraznejším odtieňom, vyžaduje si značnú pozornosť, čo nás môže oberať o pokojné chvíľky.

Tie sú ale v spálňach viac než nevyhnutné. Ako teda otvoriť dvere aj červenej?

Červenej ani veľa, ani málo

V praxi to znamená použiť červenú na menšiu dekoráciu alebo posteľnú bielizeň. Určite nie je vhodné premaľovať celú jednu stenu alebo sa pohybovať po červenom koberci. Najmä dámy by si túto výnimočnú situáciu užívali, no značne by im znehodnocovala prípravu na spánok. Ale zase…

Kto vraví, že sa v spálni chystáte spať? Možno máte chuť na interiérové zmeny, na svieži moderný vzhľad.

Ženy vedia, ako zviditeľniť každý detail

Preto sa neboja použiť červenú na zástene alebo tapete okolo okien či balkónových dverí. Na tomto výraznom podklade dobre zažiaria snehovo biele žakárové záclony. Ani na chvíľu nepremýšľajte, či dať prednosť jednej samostatnej na okno alebo celému balkónovému kompletu.

Záclona sa dostane do popredia s každým svojím motívom a aj s tým najmenším dekorom. Ani priehľadná nebude viac priehľadnou vďaka distingvovanej červenej!

Vyzývavá červená

Pozor na jej až agresívne vyžarovanie, ktoré možno dosiahnuť červenou na posteli, obliečkach a stenách zároveň. Taktiež vychádzame zo zásady ohnivá červená a menej doplnkového svetla.

Funkčne využijete neutrálne závesné zrkadlo s osvetlením nad nočným stolíkom. Svetlo vyžaruje z bočných strán, čím je menej rušivé. V zrkadle treba rátať aj s odleskami výrazných povrchov a odtieňmi červenej.

Vyzývavosť, tak táto vlastnosť jej zostáva pri výraznejších aj tlmenejších odtieňoch. Dôležitú úlohu v tom hrá psychológia farieb, kde červená vystupuje ako silne erotizujúca. Stáva sa priam výzvou k intímnostiam, na čo ženy rady dostávajú svojich mužov.


  • Zdroj obrázku: Followttheflow / Shutterstock.com