Máte už dosť práce vo firmách s katastrofálnym vedením? Veľakrát ste si povedala, že keby vás aspoň na mesiac nechajú rozhodovať o chode firmy, posunulo by ju to na úplne inú úroveň?

Nehovoriac o šéfoch, ktorí zvýhodňujú tú z vás a vašich kolegýň, ktorá má zrovna užšiu sukňu, či tesnejší top? Je na čase začať šéfovať sama sebe!

Chyťte vašu kariéru do vlastných rúk

Ak vám nechýba podnikateľský duch a plán a máte jasnú predstavu o tom, ako riadiť firmu, prvý krok k vášmu kariérnemu posunu bude rýchle založenie spoločnosti.

Nebudete sa tak už viac musieť dívať ako sú na pozíciach nad vami neschopní ľudia a na kolegyne, ktoré o zvýšenie platu žiadajú prinajmenšom s výstrihom až po brucho a tie „ambicióznejšie“ rovno v posteli.

Teraz budete veľkou šéfkou, ktorá určuje pravidlá vy a osud vašej spoločnosti bude vo vašich rukách. Nenechajte sa však opantať počiatočnou eufóriou, úspech na začiatku ešte neznamená, že hodnota vašej firmy a váš majetok budú stúpať bez ďalšieho pričinenia.

Vhodné certifikáty pomôžu vašej firme napredovať

Dobrým spôsobom, ktorý pomôže vašej firme napredovať a zároveň vám môže otvoriť dvere k novým zákazkám, je získanie vhodného ISO certifikátu. Tým najžiadanejším, s ktorým sa môžete stretnúť najčastejšie, je certifikát kvality, ISO 9001. Áno, to je ten certifikát, ktorí majú na mysli zákazníci, keď sa pýtajú, či máte ISO.

A prečo ich to vôbec zaujíma? Pretože ak nakupujú od spoločnosti, ktorá získala certifikát ISO 9001, majú určitú záruku, že ich požiadavky na tovar a služby s ním spojené, budú naplnené.

A že túto skutočnosť skontroloval nezávislý audítor podľa príslušnej, medzinárodne platnej normy.

To už na prvý pohľad zvyšuje dôveru potenciálnych a aj skutočných zákazníkov vo vašu firmu. A to nie je všetko. Pri výberových konaniach týkajúcich sa lukratívnejších zákazok sa priamo vyžaduje, aby firmy, ktoré sa o zákazku uchádzajú, získali tento, či iné ISO certifikáty.


  • Zdroj obrázka: Roman Samborskyi / Shutterstock.com