Kabelka je neoddeliteľnou spoločníčkou každej ženy. Veď v čom inom by ste nosili „základnú výbavu“, čiže mobil, peňaženku, kľúče, vreckovky a ďalšie veci, ktoré máte pri sebe vždy, keď opustíte svoj domov?

Shopper kabelka rozhodne nie je len na nákupy

Každá žena určite potvrdí, že vlastniť jednu kabelku nestačí. Veď nemôžete nosiť tú istú vo všedné dni, na dôležitý kongres v Piešťanoch a nebodaj na nejakú formálnu spoločenskú udalosť. A keď si k tomu pridáte rôzne veľkosti jednotlivých druhov, či rozdelíte kabelky podľa sezónnosti, je jasné, že pri jednej kabelke to nikdy nekončí. A ktoré sú vlastne najobľúbenejšie?

Ak by sme mali zobrať do úvahy výlučne bežné nosenie, zrejme najobľúbenejšími sú takzvané shopper kabelky. Ide o veľké a priestranné kabelky, do ktorých bez obáv zmestíte všetko, čo počas dňa budete potrebovať a aj malý nákup.

Ich obľúbenosti zodpovedá aj množstvo prevedení, od športových až po luxusné. Keď si kúpite kvalitnú „shopperku“, bude vás bude sprevádzať dlhé roky.

Väčšia, či menšia dávka elegancie? Záleží od toho, kam sa chystáte

Shopper kabelky využívame denne a ako protipól k tomuto využitiu sú tu listové kabelky, čiže minimalistické kabelky do ruky, ktoré používame na plesoch a podobných spoločenských akciách.

Priestor ponúkajú len na tie najnutnejšie veci, ale veď čo na plese potrebujete? Aby ste vyzerali dokonalo, vždy prispôsobte výber listovej kabelky vašim šatám a celkovému outfitu.

Obľúbené a využiteľné pri rôznych príležitostiach sú takzvané kufríkové kabelky. Ide o menšie, či stredne veľké kabelky, ktoré sú spevnené a tak trochu pripomínajú malé kufríky. Vyzerajú však veľmi elegantne a obzvlášť ak ide o kvalitné talianske kožené kabelky.

Do kufríkových kabeliek nezmestíte toľko vecí, ako do shopper kabeliek, ale ak chcete do mesta, do práce, či na menej formálne spoločenské akcie elegantnejšiu kabelku, kufríková bude tá správna.


  • Zdroj obrázka: Moustache Girl / Shutterstock.com