Obdobie letných dovoleniek je v plnom prúde a ak ste ešte neabsolvovali letnú dovolenku, ale vás ešte len čaká, máme pre vás zopár užitočných rád, ako sa zbaliť, aby ste na nič nezabudli a nemuseli ste to zháňať v dovolenkovej destinácii.

Začnite pár dní pred odletom

Balenie si určite nenechávajte na poslednú chvíľu aj keď viete, že by ste sa zvládli zbaliť aj za pár hodín. Nikdy neviete, môže sa stať, že sa vám roztrhnú plavky, budú vám chýbať lieky, budete musieť kupovať nový cestovný kufor, pretože starý sa vám zničil a je nepoužiteľný.

Začnite pár dní pred odletom. Oblečenie, ktoré si chcete vziať na dovolenku, odložte bokom, aby ste ho nemuseli večer predtým, ako odletíte, prať.

Ako prvé si nachystajte doklady a peniaze

Akonáhle si nachystáte kufor, do ktorého si budete ukladať veci na dovolenku, nachystajte si aj koženú peňaženku spolu s cestovnými dokladmi, vrátane OP, pasu a kartičky poistenia. Radšej si dvakrát skontrolujte, či máte všetky doklady platné. Na letisku už bude neskoro lamentovať nad tým, že ste si mali vopred skontrolovať platnosť cestovných dokladov.

Doklady a peniaze si nachystajte ako prvé. Potom nezabudnite pamäťovú kartu do fotoaparáta, nabíjačku na mobil, nabíjačku na fotoaparát a samotný fotoaparát. Bez týchto vecí by ste na dovolenku nemali odcestovať.

Vytvorte si kombinácie

Oblečenie berte na počet dní. Neberte toho zbytočne veľa a najmä také oblečenie, ktoré sa nedá kombinovať s iným. Vytvorte si kombinácie vrchných a spodných dielov. Radšej si vezmite jedno náhradné tričko a jedny náhradné nohavice/ sukňu pre každý prípad.

Často robíme chyby v tom, že si berieme zbytočne veľa oblečenia a trištvrte z neho dovezieme domov nepoužité. Je rozdiel zbaliť sa na pár dní, keď idete do hotela do Žiliny a zbaliť sa na týždeň k moru. Na počet dní si berte hlavne spodné prádlo.

Držíme vám palce, aby vaša dovolenka dopadla nad očakávania.