Pandémia a s ňou spojené opatrenia sú tu s nami už takmer dva roky. Za ten čas sme si už na mnohé veci zvykli. A od niektorých aj odvykli. Ako napríklad spoločenské udalosti.

Viete ešte ako na spoločenskej udalosti zažiariť?

Áno, počas toho, ako prichádzali a odchádzali jednotlivé vlny pandémie, dochádzalo k uvoľneniam opatrení.

Tým pádom sa spoločenské udalosti počas niektorých období aj usporadúvali, ale celú „sezónu“ spoločenských udalostí bez obmedzení sme naposledy zažili zrejme ešte pred pandémiou.

Ak je to zároveň aj doba, kedy ste naposledy bola na nejakej spoločenskej udalosti, nezabudla ste už, ako sa na takúto udalosť pripraviť, aby ste zažiarila ako váš úsmev po absolvovaní dentálnej hygieny?

Samozrejme, všetko záleží od toho aký dress code je vyžadovaný na konkrétnej udalosti, ale nasledujúcich niekoľko rád využijete naprieč rôznymi spoločenskými udalosťami.

Dodržujte základné pravidlá týkajúce sa šiat a doplnkov

Základom dámskeho outfitu na spoločenské udalosti sú pochopiteľne pekné spoločenské šaty. Zatiaľ čo niektoré dámy s ich výberom nemajú problém a vždy zabodujú, pre mnohé môže byť výber vhodných šiat menej príjemným procesom.

Ak patríte do druhej skupiny dám vedzte, že v jednoduchosti je krása. A tak by ste mala pristupovať aj k výberu šiat na nadchádzajúcu spoločenskú udalosť.

Vyberajte spomedzi jednofarebných šiat, ktoré farbou ani strihom nebudú príliš výrazné. S vhodne zvoleným decentným strihom dokážete taktiež zabodovať.

Ak si predsa len zvolíte trochu extravagantnejšie šaty (pozor na dress code!), nepreháňajte to so šperkami. A naopak ak sa budete držať jednoduchosti pri šatách, môžete sa „vyblázniť“ výberom výraznejšieho šperku. Určite sa však nepúšťajte do žiadnych extravagantností pri výbere kabelky.

Peniaze, rúž, či mobilný telefón, viac vecí na spoločenskej udalosti aj tak nebudete potrebovať, takže kabelka postačí menšia, do ktorej sa zmestia len tieto veci.


  • Zdroj obrázka: Inara Prusakova / Shutterstock.com