Túžba po kráse ženie mnohé ženy do fitnescentier, či k plastickým chirurgom, ku kaderníčkam, kozmetičkám a samozrejme do butikov pre tie najvychytenejšie módne kúsky. Avšak aj pri ženskej kráse platí, že spočíva v detailoch.

Pevné nechty sú nielen krásne, ale aj zdravé

Jedným z takýchto detailov sú aj pekné a pevné nechty. Určite si ich nejedna z vás rada farbí, veď sme predsa ženy. Často to však je za cenu ich poškodzovania, keďže laky na nechty nie sú vždy k samotným nechtom príliš prívetivé. Preto im treba pomôcť.

Napríklad aj olejom z prospešnej Opuncie. Jedným z účinkov takéhoto oleja je aj to, že regeneruje nechtové lôžka a tým zabraňuje tomu, aby sa vám nechty lámali.

Jeho hlavným prínosom je však to, že výrazne omladzuje pleť, dodáva jej stratenú pružnosť a vyhladzuje vrásky. A povedzme si na rovinu, mladistvá pleť je taktiež pre krásu dôležitá.

Včasná diagnostika nechtovej mykózy uľahčuje jej liečbu

Späť však k nechtom. Konkrétne k tým na nohách. Niektoré problémy sú totižto väčšie ako spomínaná lámavosť.

Určite nejedna z vás miluje vodu a tým pádom aj kúpaliská, či plavárne. Ich problémom však je, že na nich striehne nechtová mykóza. Je to nepríjemné infekčné hubové ochorenie, ktorou trpí až 30% dospelej populácie.

To je dosť, ale našťastie sa dá účinne riešiť. Samozrejme platí, že čím skôr začnete mykózu liečiť, tým je liečba jednoduchšia. Ako ju však rozpoznať? Medzi jej príznaky paria zmeny farby, zhrubnutie, olupovanie, či strata lesku nechtov. Rovnako tak aj vznik neobvyklých rýh.

Na začiatku tejto infekcie vystačí liečba roztokmi do kúpeľa, krémami a špeciálnymi lakmi. Ak sa však začne riešiť neskôr, zvyčajne nastupuje liečba tabletkami, ktorá môže trvať niekoľko mesiacov alebo kľudne aj rok a pol.

Takéto dlhé užívanie liekov však nie je dobré pre vašu pečeň. Našťastie sa dá tomuto spôsobu vyhnúť účinným laserovým ošetrením.


  • Zdroj obrázka: n.k.junky / Shutterstock.com