Vysoká škola dnes pre mnohých ľudí znamená veľa. Kým kedysi vysokoškolské štúdium absolvoval len málokto, dnes ho absolvuje podstatne väčšia skupina ľudí.

Ak vás čaká ukončenie vysokoškolského štúdia a písanie záverečnej práce, poradíme vám, ako to zvládnuť.

Kvalitné zdroje sú základ

Aby ste mohli ukončiť úspešne vysokoškolské štúdium, bez napísania záverečnej práce to nepôjde. Ak vás čaká písanie záverečnej práce, kvalitné zdroje sú základ.

Urobte si v dostatočnom predstihu, ideálne hneď, ako si určíte tému, rešerš. Kvalitné informačné zdroje sú základ k úspešnému napísaniu záverečnej práce.

Akonáhle si spravíte rešerš, budete si môcť dohľadať kvalitné knižné, ale aj internetové zdroje, ktoré vám pomôžu pri písaní záverečnej práce. Písanie rigoróznej práce, diplomovej, ale aj bakalárskej práce by sa bez kvalitných zdrojov nezaobišlo.

Je to predsa odborná práca, kde musí byť dostatok citácií.

Vyhraďte si čas na písanie, kedy ste najviac produktívna

Sedieť dlhé hodiny a nenapísať nič? S tým sa stretlo mnoho študentov. Ak vás čaká písanie záverečnej práce, vyhraďte si čas na písanie.

Píšte vždy len vtedy, keď ste najviac produktívna. Ak máte deti, určite oceníte písanie večer. Ak vám to ale vyhovuje skôr ráno, píšte ráno.

Každá žena pozná sama seba a vie, kedy je najviac produktívna a dokáže napísať najviac kvalitného textu.

Hoci treba zohľadňovať aj iné povinnosti, ako napríklad starostlivosť o domácnosti, či chodenie na kurz angličtiny, trebárs na kurz angličtiny v Žiline, musíte myslieť aj na to, aby ste zbytočne nepremrhali čas sedením pri počítaču a podkladov bez toho, aby ste napísali niekoľko strán záverečnej práce.

Pravidelné konzultácie so školiteľom

Písanie záverečnej práce si vyžaduje aj pravidelné konzultácie so školiteľom. Nepodceňujte to a buďte so svojim školiteľom v neustálom kontakte.

Školiteľ vás dokáže usmerniť, keď vám niečo nebude jasné, poprípade vám skontroluje napísaný text a navrhne úpravy, ak budú potrebné.


  • Zdroj obrázka: Billion Photos / Shutterstock.com