Móda sa vyvíja prakticky každý deň. Jeden týždeň si kúpite niečo a na ďalší to už môže byť „staré.“ Nájde sa však aj také oblečenie alebo topánky, ktoré sú nadčasové, dajú sa nosiť dlhodobo a hlavne sa dajú kombinovať s rôznymi štýlmi. O takéto kúsky sa treba starať a vážiť si ich, nakoľko ich nie je veľa. Medzi topánky tohto druhu patria rozhodne aj oxfordky, ktoré prišli do sveta módy z Anglického mesta Oxford a priniesli nám nový druh elegancie a pohodlia.

Oxfordky rôzneho štýlu

Tieto topánky sa dajú zladiť s rôznymi druhmi outfitu. Či už si vyberiete iba kožené, lakové alebo metalické, páni ich môžu použiť pri elegantnom alebo športovo elegantnom štýle. Môžete si vybrať aj dierkovanú alebo dvojfarebnú  verziu, pri ktorej stačí zvoliť správne džínsy a tričko a ste rovnako trendy.

Mohlo by sa zdať, že tento druh topánok sa hodí skôr do pánskeho šatníka, ale opak je pravdou. Okrem klasiky ako sú lodičky, členkové poltopánky alebo tenisky aj u dám začína byť tento druh topánok čoraz viac obľúbený. Dokážete ich veľmi ľahko skombinovať s rôznymi druhy štýlu. Ponúkajú vám širokú škálu rôznych druhov, ktoré si môžete zvoliť k svojmu oblečeniu. Jednofarebné, kombinácia farieb, celokožené, lakové, metalické alebo s vyššou platformou.

Všetky tieto druhy vám otvárajú možnosti v kombinovaní topánok s oblečením, či už sa necháte inšpirovať aktuálnymi módnymi trendmi, osobnosťami, ktoré udávajú módu alebo inklinujete k retro štýlu. Okrem estetického dojmu doprajú oxfrodky vašim nohám pohodlie, takže sa nemusíte báť toho, že vás budú bolieť nohy už po pár metroch. Kombináciou vzhľadu a pohodlia sú oxfordky výbornou voľbou či už do práce, na voľný čas alebo dokonca na večerné aktivity.