S blížiacimi sa letnými mesiacmi prirodzene uvažujeme nad tým, že na pár dní zabudneme na prácu a pôjdeme si oddýchnuť, či už k moru, alebo len na Slovensko. Ak máte zlé skúsenosti s výberom ubytovania, poprípade máte minimálne skúsenosti s výberom ubytovania, poradíme vám, podľa čoho si vyberať ubytovanie najmä na Slovensku.

Podľa ceny

Ak cestujete viacerí, určite zohľadňujte cenu. Niektoré ubytovania poskytujú pre väčšie skupiny zľavy. Mnohé slovenské rodiny síce tvrdia, že ubytovanie je drahé takmer na každom mieste na Slovensku. Nie je to však úplná pravda. Napríklad ak zháňate ubytovanie v Žiline a chcete si pozrieť zaujímavosti v okolí alebo priamo v Žiline, nájdete tam množstvo lacných hotelov, ktoré vám budú vyhovovať. Rátajte ale s tým, že budete musieť dlhšie hľadať, pretože práve o takéto hotely je väčší záujem ako o tie drahšie.

Podľa toho, čo sa nachádza v okolí

Aké by to bolo ísť niekam a nemali by ste ani len tušenie, čo všetko sa v okolí nachádza? Ak chcete ísť na výlet alebo na dovolenku, nezabudnite si vopred zistiť, aké zaujímavosti sa nachádzajú v okolí. Ak sa nebude v blízkosti nachádzať nič, čo by vás mohlo zaujať, ubytovanie by ste mali hľadať inde.

Ak napríklad budete chcieť ísť do fitness centra a budete si chcieť zacvičiť s činkami, prečo si preto vyberať taký hotel, ktorý nemá alebo v ktorého blízkosti nie je žiadne fitness centrum? Je lepšie, keď si všetko pospisujete vopred. Napríklad niektoré hrady, múzeá môžu mať skrátené otváranie hodiny a vy s tým nebudete počítať.

Podľa toho, aké má hotel vybavenie

A na záver samozrejme hotelové vybavenie. Ak vás na prvý pohľad nezaujme zariadenie hotela a konkrétne izieb, bolo by zbytočné, keby ste si ubytovanie vyberali práve v tom konkrétnom hoteli. Aj keby mal nižšie ceny, stálo by vám to za to, keby ste nemohli ani len vstúpiť do sprchy bez toho, aby ste sa nebáli, či nechytíte nejakú infekciu?