Ktoré časti interiéru si ľudia najčastejšie dávajú navrhovať a vyrábať na mieru? Ak nie úplne na špici, tak minimálne na popredných priečkach by v takomto rebríčku určite boli kuchyne. Má to totiž svoje opodstatnenie.

Maximálne využitý priestor a dôraz na funkčnosť

Kuchyňa na mieru totiž nie je len o tom, aby ste sa pri rannom pití lahodnej výberovej kávy mohli kochať dokonalým interiérovým dizajnom. Iste, dizajn tiež hrá svoju rolu, ale k tomu sa ešte dostaneme.

Prvoradá je často potreba využiť priestor v kuchyni na maximum. A to sa dá dosiahnuť jedine s kuchyňou na mieru.

Zároveň je nutné kuchyňu navrhnúť tak, aby bolo jej využívanie maximálne pohodlné. A na to je potrebné logické usporiadanie všetkých kuchynských „zón“ a jednotlivých prvkov v nich. Aby nielen konzumácia, ale aj príprava jedál bola v novej kuchyni hotovým pôžitkom.

Aj keď dizajn nie je jediným dôvodom, neuberá mu to na dôležitosti

Prejdime teraz k spomínanému dizajnu. Aj keď z miestností má hlavnú reprezentatívnu funkciu zvyčajne obývacia izba, čiastočne to platí aj o kuchyni. Veď aj vám sa už určite niekedy stalo, že ste návštevu neusadili v obývačke, ale práve v kuchyni.

Okrem toho, dizajn každej miestnosti (vrátane kuchyne) má vplyv aj na to, ako sa v nej cítime. A kto by sa predsa nechcel vo svojej novej kuchyni cítiť dobre? Aj to je teda dôvod, prečo navštíviť skúsené kuchynské štúdio Bratislava.

Mimochodom, mať kuchyňu aj po dizajnovej stránke navrhnutú profesionálne je dôležité aj v prípade, že chcete nasledovať moderný trend prepojených kuchýň a obývacích izieb. Zladiť tieto dve funkčne odlišné miestnosti tak, aby vytvárali jeden súvislý celok, je pre „amatéra“ celkom náročné. Ale pre profesionálnych dizajnérov nie.

Zdroj obrázka:

  • Autor: Wirestock Creators / Shutterstock.com