Splnila ste si sen, pre ktorý ste roky tvrdo pracovala a idete stavať vlastný dom? Konečne nebudete musieť robiť vo svojej domácnosti kompromisy, ale všetko si navrhnete presne podľa vašich predstáv?

Možnosti je veľa, ale ak vám ide o účinnosť, voľba je jednoznačná

To znamená, že vás čaká množstvo rozhodnutí, ktoré musíte absolvovať. Od materiálu, z ktorého váš dom bude, či sa pridáte k čoraz početnejším zástancom ekologických drevodomov, alebo zvolíte konvenčnejšie materiály až po detaily týkajúce sa interiéru.

Niekde medzi tým stojí aj voľba tieniacej techniky. Možností je veľa, ale vy chcete, aby váš nový domov mal to najlepšie?

Tak v tom prípade budú správnou voľbou vonkajšie rolety. Tie sú zo všetkých druhov tienenia úplne najúčinnejšie v izolácií nielen svetla, ale aj tepla. Slnečné lúče totižto odrážajú ešte predtým ako preniknú do vášho interiéru.

Vonkajšie rolety dokonale zatienia váš interiér a to ani zďaleka nie je všetko

Efektivita, s ktorou správne nainštalované vonkajšie rolety bránia prehrievaniu interiéru je tak vysoká, že sú schopné nahradiť klimatizáciu.

A udržiavať počas letných horúčav doma príjemnú klímu pomocou vonkajších roliet je podstatne zdravšie ako používanie klimatizácie.

Okrem toho môžu byť vonkajšie rolety aj účinným bezpečnostným prvkom, keďže sťažujú prístup do vášho domu cez okná. A zároveň slúžia aj ako čiastočná zvuková izolácia, ktorá tlmí vonkajší ruch.

Asi už tušíte, že vonkajšie rolety tak nebudú len najúčinnejšou formou tienenia, ale zároveň aj najdrahšou.

Ak idete za kvalitou a nehľadíte na cenu, nebude to problém ak však predsa len chcete niekde aj ušetriť, môžete namiesto účinnejších hliníkových vonkajších roliet zvoliť lacnejšie plastové, ktoré však nedosahujú až takých výsledkov ako práve drahšie hliníkové. Je to len na vás!


  • Zdroj obrázka: Studio Harmony / Shutterstock.com