Ako najradšej trávite voľný čas? Sladkým ničnerobením alebo neustále vyhľadávate nové zážitky? Ak patríte do druhej skupiny, zrejme už máte čo to vyskúšané. V prípade, že hľadáte inšpiráciu na zážitky, ktoré by ste mohli absolvovať tento rok, máme pre vás hneď niekoľko tipov. A všetky budú na Slovensku.

Lyžujete pravidelne? Ale takúto lyžovačku inde na Slovensku nezažijete, to vám zaručujeme

Keďže máme zimu, začneme zrejme najobľúbenejšou zimnou aktivitou, lyžovaním. Že to predsa nie je nič výnimočné a lyžovať chodievate pravidelne každú zimu? A vyskúšali ste už lyžovačku v Tatrách na zjazdovke, ktorá je na Slovensku najdlhšia, najvyššie položená a ponúka najväčšie prevýšenie?

Začnete v Lomnickom sedle vo výške 2 190 m.n.m. a užijete si nádherný zjazd až do Tatranskej Lomnice. Prekonáte tak prevýšenie neuveriteľných 1 300 m. V priemere je táto zjazdovka zasnežená 5 mesiacov v roku, takže čas na jej vyskúšanie ešte máte.

Kochajte sa pohľadom na svet z výšky alebo zrelaxujte zadarmo uprostred krásnej prírody

Alebo chcete zažiť ešte väčšiu výšku? To už samozrejme nebude možné na lyžiach, ale čo takto absolvovať jedinečný vyhliadkový let lietadlom? Vidieť dobre známu krajinu z vtáčej perspektívy, to je úplne iný a nezabudnuteľný zážitok. Výhodou vyhliadkových letov je, že je možne ich absolvovať v každom ročnom období (samozrejme ak je vhodné počasie na lietanie).

Vedeli ste, že aj relax môže byť zážitkom? Potvrdí vám to každý, kto už vyskúšal kúpanie sa v termálnom prameni. Ale pozor, nie v kúpeľoch, ale v prírode! V poslednej dobe asi najznámejší takýto prameň sú Kalameny v okrese Ružomberok. Vďaka teplote vody až 33 °C si môžete v tomto prameni oddýchnuť a kochať sa pritom pohľadom na okolitú prírodu aj v zime.


  • Zdroj obrázka: jasomtom / Shutterstock.com