V súčasnosti si už len veľmi ťažko predstavíme ženu alebo muža bez kabelky alebo menšej príručnej tašky na doklady či in dôležité veci. Tieto praktické doplnky však už dávno neplnia len funkciu obyčajnej tašky, v ktorej možno prenášať veci, bez ktorých sa nezaobídeme na cestách. Moderné ženy i muži nosia kabelky ako doplnok zvoleného outfitu, ktorým tento odev často ešte viac zvýraznia. V neposlednom rade tým reflektujú svoje spoločenské postavenie a štýl jej života.

Okienko do histórie

V historických análoch sa možno dočítať, že pojem kabelka vo význame, aký mu pripisujeme dnes, sa po prvýkrát objavuje niekedy začiatkom 20. storočia. Jeho skutočný vek je však zrejme oveľa vyšší a siaha až do dôb starého Egypta. Už v tom čase totiž tamojší obyvatelia nosili vačky podobné dnešným kabelkám, pričom plnili rovnakú funkciu. Rôzne obdoby v podobe mieškov a vrecúšok pripevňovaných k šatám či opaskom u mužov i žien však možno vidieť počas celého vývoja ľudstva. Výraznejší rozvoj kabelkového priemyslu napokon evidujeme koncom 19. storočia a začiatkom 20. storočia.

Kabelka modernej ženy a muža

V súčasnosti už kabelka tvorí významnú časť celého odevu, a platí to nielen u nežnejšej časti populácie. Na trhu možno nájsť široký sortiment dámskych i pánskych tašiek a kabeliek z rôznych materiálov a v rôznych prevedeniach. Jednotlivé typy sa hodia na rôzne príležitosti a zvoliť si možno kabelky na bežné nosenie, elegantné kabelky, spoločenské kabelky i kabelky na voľný čas, siahnuť však možno aj po športových kabelkách podľa chuti. Fantázii sa pritom medze nekladú ani pri výbere materiálu. Vyberať možno spomedzi lakovaných, kožených, látkových, vybíjaných, extravagantných kabeliek, strapcových, listových kabeliek. Výber je rovnako široký aj pri tom, či chceme kabelku nosiť v ruke, alebo cez plece.

kabelky rôznych druhov

Talianska kvalita stále oslovuje

Zvolenou značkou vyjadruje majiteľka alebo majiteľ konkrétnej kabelky aj svoje spoločenské postavenie a životný štýl, ktorý preferuje. Za pomyselnú Mekku kabeliek by sa tak ešte aj v dnešnej dobe dalo označiť Taliansko. Talianske kabelky sú preslávené svojou kvalitou a jedinečný južanský štýl sa tak aj v 21. storočí teší priazne žien a mužov po celom svete a nechýba ani v ponuke slovenských predajcov. Spojením úchvatného dizajnu, praktickej stránky a krásy vytvára jedinečný doplnok, ktorý očarí nejednu mladú dámu alebo pána.