Repasované počítače sú počítače, ktoré boli používané vo veľkých korporáciách, no nakoniec ich vymenili za výkonnejšie zariadenia.

Tieto počítače sú však stále dosť kvalitné na bežné používanie a kúpiť ich môžete za skvelú cenu.

Možno sa aj vy dnes nachádzate v štádiu, keď rozmýšľate nad výmenou svojho počítača, no nechcete zas minúť niekoľko stoviek eur zakúpením nového.

Práve pre vás je potom ideálnym riešením kúpa repasovaného počítača, ktorý už bol síce používaný, no stále ide o mimoriadne výkonný stroj za skvelú cenu.

Kvalitné počítače od kvalitných značiek

Výhodou repasovaných počítačov je fakt, že najčastejšie ide o skutočne mimoriadne kvalitné a výkonné počítače od známych značiek, akými sú Dell či HP.

Počítače od značky Dell predáva aj obchod Technimax, ktorý patrí medzi lídrov v predaji repasovanej techniky na Slovensku.

Rozumná cena

Ďalšou veľkou výhodou repasovaných počítačov je ich cena, kde skutočne nadupané kancelárske stroje môžete kúpiť v cenovej triede priemerných nových počítačov.

Tým, že tieto repasované počítače boli používané vo firmách v priemere len 2 – 3 roky, ide v podstate o stále pomerne nové stroje.

Aj repasované počítače však môžete rozdeliť na dve vrstvy a to sú low-end produkty, ktoré síce nedisponujú mimoriadnym výkonom, no na základné bežné použitie bohato stačia.

Druhým typom sú high-end produkty. Ide v podstate o repasované počítače s mimoriadne vysokým výkonom. Tie sú vhodné najmä do kancelárií či pre ľudí, ktorí potrebujú pracovať s náročnými programami.

Samozrejme, tomuto výkonu odpovedá aj jeho cena.

Nechajte si poradiť

Pri kúpe repasovaných počítačov by ste si určite mali nechať poradiť od odborníkov, ktorí sa repasovanou technikou zaoberajú.

Každý model totiž má iné parametre, a preto vybrať pre vás ten najvhodnejší nemusí byť vždy jednoduché.

Poradiť si môžete dať napríklad od odborníkov z Technimaxu, ktorí sa snažia spraviť prvé a posledné, aby daný počítač na sto percent fungoval a splnil vaše očakávania.


  • Zdroj obrázka: EKKAPHAN CHIMPALEE / Shutterstock.com