Slnečné okuliare sú jedným zo synonymov leta, čo je pochopiteľné, pretože to je ich hlavná sezóna. Dlhé letné a slnečné dni si bez nich ani nevieme predstaviť. S príchodom jesene však okuliare akosi automaticky odkladáme, čo je chybou.

Slnko svieti aj v jeseni a rovnako aj v zime, kedy sú slnečné okuliare o to viac nevyhnutnejšie. Odraz slnečného žiarenia od snehu je totiž veľmi nebezpečný a prižmurovanie očí nepridá zdraviu ani pohode.

okuliare

Prečo nosiť slnečné okuliare po celý rok

Oči je potrebné chrániť celoročne, nie len počas leta, pretože sme slnku a UV žiareniu vystavení po celý rok, aj keď v menšom množstve.

Značkové slnečné okuliare  chránia oči pred slnkom, no ak disponujú aj polarizačným filtrom, chránia ich navyše pred škodlivým UV žiarením. To je žiarenie, ktoré voľným okom nevidíme a často zodpovedá za rôzne očné choroby.

Slnečné okuliare tiež zabraňujú tvorbe očných vrások, ktoré vznikajú nielen vekom, ale aj častým prižmurovaním očí, ak ich dráždi slnko alebo vietor.

Jeseň je síce nádherné ročné obdobie, ktoré nás láka von, no tiež je to obdobie plné zmien počasia, kedy vietor strieda dážď a ostré slnko. Často tak vytiahneme teplejšie oblečenie, jesenné bundy a topánky, no zabúdame na ochranu tváre a hlavne očí. Slnečné okuliare teda chránia aj pred vetrom a robia nás menej zraniteľnými.

Značkové slnečné okuliare ako vynikajúci doplnok

Luxusné slnečné okuliare nemajú predsa len praktické využitie, ale sú aj vynikajúcim doplnkom k outfitu. Práve v jesennom oblečení ako sú koženkové bundy, vesty, kabáty alebo svetre vyniknú slnečné okuliare napr. Fendi alebo Dior najlepšie.

K jeseni sa hodia značkové slnečné okuliare, ktoré sú výrazné a farebné, pretože oživia celý vzhľad. Stavte však vždy na kvalitné okuliare, ktoré vám dodajú pohodu a sebavedomie. Okuliarmi môžete vyjadriť svoj vkus a osobnosť, preto si vyberajte vždy len tie, ktoré sa vám páčia s ktorými ste spokojní už na prvý pohľad.

Originálne kúsky luxusných slnečných okuliarov rôznych značiek a štýlov nájdete aj v obľúbenom e-shope Eyevil.