Chladné počasie, výkyvy teplôt medzi interiérom a exteriérom a minimum slnka sú tie negatívne stránky zimného počasia.

Ešte si však pár mesiacov musíme počkať, pokiaľ príde teplejšie ročné obdobie a budeme mať viac slnka.

Práve zima je zaťažkávajúcou skúškou pre viaceré časti nášho tela. Možno by ste nečakali, ale aj naše nohy a chodidlá sú počas zimy ťažko skúšané.

Doprajte preto svojim nohám počas zimy maximálny komfort.

Teplá zimná obuv

Ak chcete počas zimy dopriať svojim nohám maximálny komfort, odporúčame vám nosiť počas zimy teplé čižmy. Kvalitná podšívka a najmä dobré teplé vložky do čižiem vám zaručia maximálny komfort.

Mnohé ženy nosievajú aj čižmy nad kolená, nakoľko sú maximálne pohodlné. Ak si vyberiete nezateplené, odporúčame vám vložiť do nich vložky do topánok s obsahom aktívneho striebra.

Jedná sa o antibakteriálne vložky, ktoré zaručia vašim nohám komfort a hlavne obuv vám nebude tak zapáchať. Nohy sa potia aj počas zimy, preto je potrebné nepodceniť to.

Nosievajte počas silných mrazov zateplené čižmy a v prípade, že teploty nebudú také nízke, tak vám odporúčame nosiť nezateplené, avšak taktiež vysoké čižmy.

Odstráňte zhrubnuté časti kože

Okrem teplej zimnej obuvi je veľmi dôležité odstraňovať zhrubnuté časti kože. Ak chcete svojim nohám dopriať maximálny komfort, bez tejto činnosti to nedokážete zabezpečiť.

Zhrubnuté časti kože sú nielenže nevzhľadné, ale sa vám o ne budú zachytávať aj ponožky a začnú sa trhať.

Počas zimy sa vám môžu začať tvoriť aj kurie oká, ktoré sú veľmi bolestivé. Mnohým ľuďom sa na chodidlách robievajú aj bolestivé bradavice.

Kurie oká, aj bradavice sú veľmi nevzhľadné a ich odstránenie je tiež veľmi bolestivé. Ak však nechceme, aby sa rozširovali, je potrebné podstúpiť ich odstránenie.

Ak chcete svojim nohám dopriať maximálny komfort, odporúčame vám okrem nosenia teplej zimnej obuvi a odstraňovania zhrubnutej časti kože klasickou pemzou chrániť svoje nohy pred šírením bradavíc a pred kurími okami.

Počas zimy je veľmi dôležité nepodceniť aj hydratáciu pokožky chodidiel.


  • Zdroj obrázka: Pixel-Shot / Shutterstock.com