Svadba je krásny životný okamih v živote dvoch zaľúbencov. Jej plánovanie je však pre mnohé páry stresujúce, pričom práve tento čas by si snúbenci mali užívať do sýtosti.

Ak ste sa zasnúbili a čaká vás plánovanie svadby, čo by ste nemali pri plánovaní svadby podceniť?

Výber klenotníctva s obrúčkami

Kúpa obrúčok sa nemusí realizovať hneď po zásnubách. Dôležité je si ale hneď po zásnubách spraviť prieskum trhu a pozrieť si klenotníctva, z ktorých by ste si mohli vybrať to, v ktorom si dáte vyrobiť vlastné obrúčky.

Svadobné obrúčky sú symbolom vášho zväzku a budú vám pripomínať vašu lásku po celý život. Práve preto by sa nemal podceniť výber.

Vyberte si pár kvalitných klenotníctiev a nebojte sa pozrieť si aj ponuku online klenotníctiev, v ktorých nájdete kvalitné svadobné obrúčky.

Následne si dohodnite termín objednávky obrúčok. Neodporúča sa objednávať ich mesiace pred svadbou, nakoľko vám môžu prsty ešte zhrubnúť, poprípade sa stenčiť. Odporúčame vyzistiť si, kedy stačí objednávať obrúčky na váš termín sobáša.

Výber miesta, kde sa bude konať hostina

Pri plánovaní svadby je veľmi dôležité nepodceniť ani výber miesta, kde sa bude konať hostina. Odporúčame vám informovať sa o voľných termínoch na miestach, ktoré sa vám páčia.

Ak máte vybraté konkrétne miesto, vtedy je nutné prispôsobiť termín sobáša práve miestu. Ak vám ale na konkrétnom mieste až tak nezáleží a záleží vám skôr na konkrétnom dátume, vtedy musíte prispôsobiť miesto práve danému dátumu.

Vždy si najprv zistite voľné termíny a pri výbere miesta zohľadňujte vzdialenosť od úradu/kostola a samozrejme aj kapacitu.

Ak máte konkrétnu predstavu o výzdobe, napríklad chcete, aby súčasťou výzdoby boli čerstvé ruže, vtedy musíte vyberať aj také priestory, kde sa takáto výzdoba bude aj hodiť.

Okrem toho je dôležité vedieť, či vám stravu, catering zabezpečia, alebo si ho budete musieť zabezpečiť sami. Je potrebné to vedieť skôr, ako si rezervujete termín.


  • Zdroj obrázka: Prostock-studio / Shutterstock.com