Jar je už cítiť vo vzduchu, aj keď teploty na mnohých častiach územia našej krajiny klesajú pod bod mrazu najmä ráno.

Ak ste si po zime pretriedili dámsky šatník a uvažujete nad tým, že by ste si ho doplnili o nové oblečenie, ktoré využijete počas jari, máme pre vás zaujímavé tipy na oblečenie, ktoré počas jari budete rady nosiť.

Elegantné košeľové šaty

Čo by to boli za nákupy, ak by sme si nepozerali aj šaty? Teraz na jar sa nebojte výraznejších farieb. Jar by mala hýriť farbami a po pochmúrnej zime to bude príjemným oživením.

Odporúčame vám preto objednať si elegantné košeľové šaty. Zvýraznia vaše krivky a sú vhodné aj na slávnostnejšie príležitosti. Môžete ich nosiť do práce, na pracovné stretnutia, ale aj na rôzne spoločenské udalosti.

Ak ste nízkej postavy, odporúčame vám krátke elegantné košeľové šaty. Predĺžia vám nohy. Ak ste ale dostatočne vysoká (nad 170 cm), odporúčame skôr dlhé košeľové šaty.

Kvetované dámske sako

Príroda sa prebúdza a preto v jarnej kolekcii vždy dominujú motívy kvetov. Odporúčame vám preto objednávať si kvetované dámske sako.

Využijete krátke, ale aj teplákové dlhé sako. Môžete ich kombinovať s jednofarebnými blúzkami, jednofarebnými topmi s trojštvrťovými rukávmi a perfektne k ním skombinujete nielen potrhané slim fit džínsy, ale aj kulotky, či elegantné chinos nohavice.

Aby vám ale dámske sako dlho vydržalo, starajte sa oň. Čistite ho od vlasov, chlpov a nezabúdajte, saká by sa mali vždy vešať na vešiaky.

Trenčkot

Ľahký kabát, ktorý je vhodný na jar a na jeseň by určite nemal chýbať v jarnom šatníku. Ak žiadny nemáte, zaobstarajte si ho.

Odporúčame camel trenčkot, čierny trenčkot, či tmavomodrý trenčkot. Tie sa vám budú ľahko kombinovať s rôznymi inými výraznejšími farbami.

Na jar budú obľúbené aj pastelové farby, preto ak preferujete aj na jar nosenie neutrálneho oblečenia, môžete si dovoliť kúpiť trenčkot aj v peknej pastelovej farbe.


  • Zdroj obrázka: maxbelchenko / Shutterstock.com