Dokonalé vizitky, ktoré na prvý pohľad upútajú vašich potenciálnych zákazníkov, by mali pôsobiť čo najprofesionálnejšie a zároveň čo najvernejšie odrážať povahu vášho podnikania.

Máte také vizitky? Využívate všetky vhodné koncepcie grafického dizajnu a možnosti tlače vo svoj prospech?

Pokračujte v čítaní a dozviete sa, ako si výberom správneho papiera, farieb, písma a ďalších detailov pomôcť perfektne zladiť reklamné materiály s povahou vašich služieb alebo výrobkov. Je to jednoduché!

Grafická stránka vám pomôže vyniknúť

Vo svete, kde máte na každom rohu súperov v biznise, je viac než praktické sa odlíšiť. Ak niekomu dáte vizitku, malo by z nej byť už na prvý pohľad jasné, čomu sa venujete.

Nemôžete od uponáhľaných ľudí čakať, že ju budú podrobne skúmať, aby na to prišli. Najmä, ak nikdy nespiaca konkurencia má prichystané zrozumiteľné reklamné materiály.

Obrázok za tisíc slov

Ak môžete a dáva to zmysel, vyberte si na vizitku veľavravný, pekný a pútavý obrázok alebo fotografiu vystihujúcu, čomu sa venujete.

Prezentujte sa v najlepšom svetle, aby si aj vaši zákazníci utvorili o vás najlepší možný obraz. Vizuálom im sami dávate na výber, ako vás na základe vizitiek môžu hodnotiť.

Farby a ich kombinácie

Nepreháňajte to na vizitkách s farbami, radšej sa držte odtieňov zadefinovaných v logu. Používajte rovnaké farby vo všetkých reklamných materiáloch, aby ste posilnili povedomie o vašej značke a pôsobili konzistentne.

To, aký efekt farbami vyvoláte, závisí od farebných kombinácií, ktoré si vyberiete, ale tiež od štýlu a dizajnu, ako ich použijete.

Použité písma tiež zavážia

Správne zvolené písmo na vizitku má byť dostatočne čitateľné, no takisto má moc ovplyvniť celkový dojem. Ak si vyberiete bezpätkové písma, dáte najavo, že ste moderní, inovatívni, odvážni alebo hraví.

Naopak, pätkové fonty pôsobia konzervatívne, seriózne, vyvoláva u zákazníkov vaša vizitka skôr pocit tradície, stability.

Podčiarknite tlačou všetko dôležité

Ak aj máte priam božský dizajn vizitiek, no budete chcieť ušetriť na tlači, celá vaša snaha príde nazmar. Na čo si dávať pozor?

Začnime výberom papiera, na ktorý svoje vizitky vytlačíte. Nedajte sa zlákať nízkou cenou lacného, tenkého papiera. Na vizitky nie je vôbec vhodný, veľmi rýchlo sa opotrebuje, pokrčí a vaše vizitky budú vyzerať ošarpane.

Radšej sa rozhodnite pre odolný, hrubší papier, čo znesie oveľa viac.

Dodajte vizitkám šmrnc napríklad reliéfnou tlačou, vystúpeným písmom alebo zušľachtením parciálnym lakom. Možno budete prekvapení, ale nie je to veľký výdavok naviac no za ten nádych luxusu a profesionality to naozaj stojí.

Veď na prvom dojme záleží a ak vám to môže pomôcť zapracovať kvalitu vašich služieb alebo produktov do propagačných materiálov, oplatí sa využiť možnosti, aké máte k dispozícii.

V Justprint.sk vám vytlačia vizitky vo fantastickej kvalite s použitím najmodernejších technológií, zušľachtením povrchu a nezruinuje to váš rozpočet. Objednajte si tie svoje ešte dnes!