Pre zamestnaných večne zaneprázdnených rodičov sú letné mesiace ako nekonečné obdobie. Musia vymýšľať, kam dajú svoje deti a aké aktivity im vymyslieť, aby si prázdniny užili a nepresedeli ich len pri počítači. Ak neviete, čo vymyslieť, my vám v tom poradíme.

Zoberte ich na piknik

Ak bývate v paneláku, vaše deti potrebujú kontakt s prírodou. Ak vám to práca a hlavne počasie umožnia, pripravte chutné maškrty, ktoré vaše potomkovia milujú a zabaľte ich do piknikového koša. Nezabudnite hračky pre vaše dievčatá (poprípade pre chlapcov), hrubé deky, slnečník, tekutiny a vlhčené vreckovky. Uvidíte, že deťom sa takéto výlety do prírody budú páčiť. Okrem hračiek vezmite loptu, skúste petang a iné športové aktivity. Vybláznite sa spoločne a deti zabudnú na nudu.

Bicyklujte

Vytiahnite bicykle a spravte si stredne náročnú túru. Najmenších dajte do sedačky na bicykel, väčším kúpte bicykle. Bicyklovanie je vynikajúca pohybová aktivita pre každú vekovú kategóriu. Bicyklovanie milujú najmä chlapci, ktorí považujú bicykel za svoju najobľúbenejšiu hračku pre chlapcov. Môže za to najmä rastúca popularita Petra Sagana, ktorý sa stal vzorom viacerých chlapcov.

Ak nemáte v okolí cyklistické chodníčky, podniknite menšiu cyklotúru na cestách druhej- tretej triedy, čiže na cestách, kde bude jazdiť menej áut.

Postavte si bunker

Kto by už len nemiloval stavanie bunkrov? Vy ste si ho stavali v horách, dnešné deti si ho stavajú najmä na záhradách alebo dokonca aj v detskej izbe. Stačí vám obyčajná stará posteľná plachta, poprípade deka, stoličky a bunker máte postavený. Navrhnite deťom stavanie takejto „pevnosti“ a potom sa s nimi zahrajte na dobyvateľov, vojakov atď.

Snažte sa obmedziť čas strávený na počítači aj vy. Dieťa sa vo vás vidí a ak vidí, že aj vy trávite čas pozeraním na monitor alebo do mobilu, chce to robiť tiež.

Ak ste z okolia Trenčína a dieťa dávate do Montessori škôlky v Trenčíne aj cez prázdniny, nemusíte sa trápiť nad tým, kam tentokrát umiestnite dieťa, keď aj starí rodičia dieťaťa sú ešte pracujúci, poprípade im zdravie neslúži. Ak nemáte inú možnosť, dieťa dávajte do škôlky. Dieťaťu spestríte prázdniny aj táborom. Ak vám to ale zamestnávateľ umožní, vezmite si dovolenku a trávte spoločné chvíle so svojimi deťmi. Čas strávený s rodičmi a súrodencami je najvzácnejší.