Viesť vlastnú firmu je náročná úloha. Alebo teda presnejšie, viesť úspešne vlastnú firmu je náročná úloha. Svet biznisu dokáže byť krutý a nikto v ňom neberie ohľad na to, že ste žena. Ostré lakte musíte mať bez ohľadu na pohlavie.

Každú investíciu dôkladne zvážte. Aj keď sa vám zdá zanedbateľná

Okrem zúčastňovania sa dôležitých obchodných rokovaní, starostlivosti o každodenný chod firmy a hľadaní obchodných príležitostí, sa musíte niekedy vyznať aj v napohľad mužských záležitostiach.

Napríklad, keď budete vyberať nové vysokozdvižné vozíky do vašej firmy. Je to predsa dlhodobá investícia a tak musí byť poriadne premyslená.

Rovnako, ako každá väčšia, ale aj menšia investícia. Žiadne výdaje totižto nie sú pre firmu zanedbateľné. Môže prísť horšie obdobie a vtedy má každé euro ušetrené počas dobrých časov cenu zlata.

Bezpečnosť na pracovisku je prvým krokom k bezproblémovému chodu firmy

Dbať však musíte aj na bezpečnosť na pracovisku. A to na všetkých pracoviskách aj na tých, kde na prvý pohľad nič nehrozí. Nechcete byť predsa nemilo prekvapená a preto nič nenechávajte na náhodu.

Ohľadom bezpečnosti vám môže výrazne pomôcť získanie certifikátu ISO 45001. Norma, ktorej spĺňanie je potrebné pre získanie tohto certifikátu, sa totižto zameriava práve na bezpečnosť a ochranu zdravia zamestnancov počas práce.

Na pracovisku, na ktorom nie je možná bezpečná práca, totižto nehrozia len pracovné úrazy. Hrozí aj poškodenie pracovných nástrojov a materiálu. Takže nedodržiavanie zásad bezpečnosti môže mať negatívny dopad na firmu aj z ekonomického pohľadu.

Samozrejme, žiadny certifikát nemôže stopercentne zaručiť, že k úrazu vo vašej firme nikdy nedôjde. Avšak dôkladné analyzovanie možných rizík dokáže šancu na nejakú podobnú nepríjemnosť zredukovať na minimum.


  • Zdroj obrázka: Sergey Nivens / Shutterstock.com