Ak medzi vaše najväčšie záľuby patrí cestovanie a fotografia, od vypuknutia pandémie pred viac ako rokom zrejme nemáte najlepšie obdobie. Aspoň, čo sa vašich záľub týka.

Obmedzenia v cestovaní, ktoré sa počas najhorších období týkali nielen ciest do zahraničia, ale dokonca aj ciest mimo vlastného okresu, pochopiteľne nepriali cestovaniu. Ak sa naviac, čo sa fotiek týka, venujete krajinárskej fotografii, bola ste nútená fotiť maximálne bezprostredné okolie svojho bydliska.

Vyzerá to ako Grécko, ale nie je to Grécko, čo to je?

Súčasná situácia aj napriek infekčnejšiemu delta variantu zatiaľ cestovaniu relatívne praje. Platí to obzvlášť pre plne zaočkovaných, ktorí majú vstupy do jednotlivých krajín podstatne zjednodušené a tak by nebolo na škodu to ešte do konca leta využiť a vyraziť si niekam spoznať nové kultúry a samozrejme, nafotiť úchvatné zábery.

Ako dobrý nápad sa tak javí napríklad dovolenka na Cypre. Jeho kultúra je úzko previazaná s kultúrou Grécka, takže ak je vám sympatická táto destinácia, Cyprus si rozhodne zamilujete.

A rozhodne nebudete mať núdzu o krásne fotogenické miesta, kde si budete môcť dosýta užiť svoju druhú záľubu, fotografovanie. Bude to ideálne zadosťučinenie zato, že ste počas prísnejších obmedzení poctivo dodržiavala opatrenia doma.

Cíťte sa ako bohyňa krásy

Ak naviac obľubujete grécku mytológiu, „povinnou jazdou“ pri dovolenke na Cypre je návšteva Petra tou Romiou. Práve tento skalný útvar, kedysi nazývaný aj Afroditine skaly, je podľa gréckej mytológie miestom, kde sa z morskej peny zrodila bohyňa krásy, Afrodita.

Či z vás návšteva tohto miesta spraví (ak ňou náhodou nie ste) taktiež bohyňu krásy nevieme, ale čo vieme povedať s určitosťou je, že fotky z tohto miesta budú minimálne tak krásne ako Afrodita sama.

Obzvlášť ak máte doma zásobu kvalitných náplní do tlačiarne Canon a fotky z Cypru si vytlačíte. Fotky vo svojej „fyzickej“ podobe majú totižto aj v dnešnej dobe obrazoviek stále svoje čaro.


  • Zdroj obrázka: Oleg_P / Shutterstock.com