Aj to spočiatku najidylickejšie manželstvo môže rokmi naraziť na vážny problém, ktorý bude pre manželov (alebo aspoň jedného z nich) predstavovať neprekonateľnú prekážku v pokračovaní ich vzťahu. A to je presne ten okamih, kedy sa začne skloňovať slovo „rozvod“.

Ak sa vás manžel snaží obrať o všetko, musíte sa vedieť brániť

Ten môže byť dosť „špinavou“ záležitosťou. Obzvlášť ak si manželia po rokoch vzťahu nevedia prísť na meno. Alebo chcú z rozvodu vyťažiť čo najviac pre seba.

Preto ak sa s manželom rozvádzate a nechcete sa s ním deliť ešte aj o vašu betónovú žumpu, určite sa do toho nepúšťajte bez toho, aby ste za sebou mala spoľahlivého advokáta, ktorý vie, čo robí.

Legislatíva má totižto množstvo zákutí, z ktorých môžu na neskúseného človeka bez odbornej pomoci „vyskočiť“ rôzne prekvapenia. A nechcete predsa, aby z rozvodu vyšiel „víťazne“ ten neverník, ktorého ste si pred rokmi vzala?

Na kvalitnej právnej pomoci nešetrite, aby vás draho nevyšiel samotný rozvod

Kde však hľadať dobrého advokáta? Kľudne aj na opačnom konci krajiny. Ak napríklad viete o dobrom advokátovi zo Zvolena, ktorý poskytuje právne služby na celom území Slovenskej republiky, nemá zmysel si na zastupovanie vybrať niekoho, na koho nemáte tak dobré referencie, len preto, že bude z vášho okolia.

Rovnako tak nepozerajte len na cenu poskytovaných právnych služieb. Chcete predsa, aby všetko dopadlo podľa vašich predstáv a teda úspešne (i keď ťažko pri rozvode hovoriť o úspechu).

A ak sa budete snažiť na právnej pomoci šetriť, nakoniec môžete pri rozvode stratiť oveľa viac ako keby si nájdete lepšieho a o niečo drahšieho advokáta.

Samozrejmosťou je aj to, mať na rozvod pádny dôvod. Medzi takéto dôvody patrí už načrtnutá nevera, ale napríklad aj alkoholizmus, či neochota, alebo nemožnosť napĺňať potreby spoločnej domácnosti a detí.

Ak totiž súd rozhodne, že dôvod nie je natoľko vážny, aby nebolo možné manželstvo zachrániť, nerozvedie ho.


  • Zdroj obrázka: Roman Motizov / Shutterstock.com