Príde návšteva. Tieto dve slová vedia v mnohých ženách vyvolať upratovaciu náladu. Všetko treba upratať a pripraviť.

Najviac si dávame záležať na obývacej izbe, kde bude návšteva sedieť, a možno ešte na kúpeľni, kde je tiež pravdepodobné, že návšteva vkročí. Niekedy však zabúdame na predsieň. A je to práve predsieň, ktorú vaša návšteva uvidí ako prvú.

Predsiene zväčša nebývajú príliš veľké, predsa slúžia najmä na odkladanie kabátov a topánok. Viacej času v nich netrávime.

Práve preto, že sú predsiene malé, máte možnosť sa s nimi vyhrať a nebude vás to stáť veľa peňazí. Ako na to?

Niečo, čo vyplní priestor

Ak chcete vyplniť priestor v predsieni, najlepšie spravíte, ak si zoženiete predsieňovú stenu. Takáto stena zaberie väčšinu miesta, a tak bude vaša predsieň vyzerať plnšie.

Predsieňové steny sú skvelé v tom, že si do nich môžete uložiť bundy, kabáty, ale aj obuv. Niektoré väčšie steny majú aj niekoľko poličiek, ktoré môžete využiť napríklad na odloženie kľúčov.

Nakoľko ide o najväčší prvok predsiene, pred príchodom návštevy sa pozrite, či nie sú v skrini bundy nahádzané a či samotná stena nie je špinavá.

Ak máte veľkú rodinu a jedna predsieňová stena by vám nestačila, vždy môžete využiť vešiaky.

Tie zoženiete v rôznych tvaroch či veľkostiach a môžete si ich rovno zavesiť na stenu. Môžete mať jeden vešiak vyhradený zvlášť pre návštevy, čo môže urobiť dobrý dojem.

Priestor môžete ešte poprípade doplniť veľkým zrkadlom, ktoré opticky celú predsieň zväčší, a zároveň bude veľmi praktické. Nielen vy ho využijete.

Niečo, čo zútulní priestor

Pokiaľ chcete, aby vaša predsieň pôsobila skutočne dobre, mali by ste využiť doplnky.

Medzi doplnky do predsiene určite patria závesy na okná, živé rastliny, ale aj väčšie prvky, ako napríklad stojan na dáždniky.


  • Zdroj obrázka: Pixel-Shot / Shutterstock.com