Ak nerátame pandémiu a s ňou spojené opatrenia, fitnescentrá zažili za posledné roky celkom rozmach.

Silové tréningy začali obľubovať aj ženy a tak už dávno nie sú posilňovne „domovom“ len pre svalnatých mužov, ale aj pre vyšportované ženy.

Cvičenie nie je len o dokonalej postave

Vidno to aj na množstve rôznych väčších, či menších posilňovní, ktorých už aj v menších mestách nájdete hneď niekoľko.

Niekedy sa človek až čuduje, ako sa môžu všetky uživiť, ale už to tak bude. Samozrejme, je len dobre, že čoraz viac ľudí trávi svoj voľný čas aktívne.

A ak ste sa rozhodla medzi týchto ľudí zaradiť aj vy, urobila ste skvelú voľbu. Cvičenie totižto nie je len o lepšom vzhľade (aj keď je to jeden z benefitov).

Pravidelným cvičením získate viac energie, lepšiu výdrž a viac sily, čo sú veci, ktoré oceníte aj v každodennom živote. Tak teda obliekajte športové legíny a hor sa na činky!

Športová výživa nenahradí drinu vo fitku, ale pomôže vám k efektívnejšiemu cvičeniu

Začínate s cvičením práve kvôli „funkčným“ dopadom na vaše telo? Ak teda chcete nielen lepšie vyzerať, ale aj byť vytrvalejšia a mať viac sily v duchu hesla „strong is new sexy“, na ceste za dosahovaním vašich fitnes cieľov vám pomôže aj športová výživa.

Zrejme úplným základom je dostatočný príjem proteínov. K tomu vám môže efektívne dopomôcť kvalitný srvátkový proteín.

Okrem toho, že prispieva k budovaniu svalstva a lepšej regenerácií po športovom výkone, pozitívne pôsobí aj na imunitu. A keďže sa blíži zima, lepšiu imunitu zaručene oceníte.

Populárnymi doplnkami, hlavne u žien, sú aj spaľovače tukov. Ich úloha je jasná už z tohto názvu. Avšak nefungujú zázračne.

Aby ste sa nechceného tuku zbavila, fyzické pričinenie je stále potrebné. Zabudnite teda na to, že si len nakúpite proteíny a spaľovače a pravidelným užívaním naberiete silu a zbavíte sa tuku. Bez námahy to rozhodne nepôjde.


  • Zdroj obrázka: Serhii Bobyk / Shutterstock.com