Ako mať prosperujúce podnikanie? To je otázka, na ktorú vám nikto nedá odpoveď a to z jednoduchého dôvodu. Takáto univerzálna odpoveď neexistuje. Ale to neznamená, že neexistujú nejaké všeobecné pravidlá, ktorých je dobré sa držať.

Potrebujete pre svoje podnikanie reálne priestory?

Jedným z takýchto pravidiel je aj snaha o minimalizovanie výdavkov. Ale samozrejme len tam, kde to má aj zmysel, úpenlivé šetrenie bez rozmyslu taktiež nie je pre rozvoj firmy dobré. Ušetriť napríklad môžete aj na sídle vašej firmy. Ak teda spĺňate jednu podmienku.

Tou podmienkou je, že vaše podnikanie v štádiu, v ktorom sa nachádza, nepotrebuje reálne priestory a vy tak môžete podnikať aj z domu.

V takom prípade by pre vás bolo zbytočné a hlavne zbytočne nákladné prenajímať si alebo nebodaj kupovať priestory a potrebu mať zapísané nejaké sídlo firmy môžete vyriešiť aj lacným virtuálnym sídlom.

Šikovný spôsob, ako ušetriť

Práve začínajúcim podnikateľom je určená možnosť virtuálneho sídla, i keď ju samozrejme môžu využívať všetci, ktorí jednoducho nepotrebujú reálne priestory a podnikať môžu z pohodlia svojich pracovní, obývačiek, či terás s pergolami.

A nemusia si kvôli tomu zapisovať ako sídlo firmy adresu svojho trvalého pobytu, čo z rôznych dôvodov nemusí vyhovovať každému.

Virtuálne sídlo môžete v istom zmysle využiť aj ako marketing. Môžete si totižto prenajímať virtuálne sídlo na lukratívnej adrese, ktorá pridá na prestíži vášho biznisu a pritom platiť len niekoľko eur mesačne.

O prichádzajúcu poštu sa báť nemusíte, cez online systém budete mať prehľad o všetkej došlej pošte a o tom ako s ňou bolo naložené. Rozhodne si tak nebudete musieť pravidelne chodiť kontrolovať poštu na adresu svojho virtuálneho sídla. Môžete si ju nechať preposielať alebo skenovať a posielať v elektronickej podobe.


  • Zdroj obrázka: mojo cp / Shutterstock.com