Keď sa vraciame domov z práce po náročnej šichte, jediné, na čo myslíme, je spánok. Najmä v tomto sychravom jesennom období, kedy sa nám nechce ani len vyjsť z pod periny, potrebujete dobiť energiu a hľadáme rôzne spôsoby, ako si ju dobiť. Niektorí siahajú po prípravkoch z lekárne, niektorí sa spoliehajú na recepty starých materí a niektorí si doprajú pravidelné prechádzky v prírode.

Jedna hodina denne vám pomôže

Aj keď nemáte dostatok voľného času, vždy si dokážete nájsť čas na to, aby ste si zašli aspoň na hodinovú prechádzku do prírody. Mobil si vypnite, nechajte ho doma a jediné, čo si so sebou vezmite, je fľaša vody. Ak radi pozorujete nočnú prírodu a chcete vidieť nočný život zvierat, samozrejme z bezpečnej vzdialenosti, pripravte si termovíziu. Práve ona vám pomôže rozoznať zvieratá od stromov a kríkov. Stačí jedna hodina denne a uvidíte, že si spevníte nohy a zabudnete na všetok stres.

Ten pokoj! 

Či už žijete vo veľkomeste na sídlisku, alebo na dedine v dome, ruch z ulice počujete. Príroda vám poskytne ten pokoj, kľud, ktorý potrebujete, aby ste si opäť dobili baterky a fungovali tak, ako predtým. V hustom lese budete chránený pred slnečným žiarením. To však ale neznamená, že budete potrebovať nočné videnie.

Teraz na jeseň, kedy je príroda farebnejšia viac ako inokedy, by ste mali využiť každú voľnú chvíľu a ísť do prírody. Dni neuveriteľne rýchlo ubiehajú. Neustále sa upíname na prácu, pričom si neuvedomujeme, že naše telo, naša myseľ potrebuje z času na čas vypnúť a vychutnávať si pokoj.