Väčšina z nás práve počas tohto ročného obdobia pociťuje výrazný pokles energie. Je to spôsobené aj minimom pohybu v exteriéri a minimom slnečného žiarenia. Vitamín D, jeho hodnoty, v našom tele výrazne klesajú.

Ako zregenerovať počas zimného obdobia?

Doprajte si relaxačný kúpeľ

Po náročnom dni, po práci, potrebuje naše telo dobiť energiu. Cítime sa unavene, sklesnute a chceli by sme mať opäť dostatok energie na iné aktivity.

Ak chcete dokonale zregenerovať počas zimného obdobia, odporúčame vám dopriať si relaxačný kúpeľ.

Zapálené vonné sviečky, pena do kúpeľa a esenciálny olej, ktorý vám navodí tú správnu arómu v kúpeľni sú dokonalým relaxom, vďaka ktorému zregenerujete aj počas zimného obdobia.

Ak používate termostatické batérie, nebudete mať problém nastaviť si teplotu vody podľa potreby.

Odporúčame vám ale nachystať si do kúpeľne pohár čistej vody. V prípade potreby, že na vás príde slabosť, mali by ste sa napiť.

Relaxačné masáže tela

Okrem relaxačného kúpeľa odporúčame dopriať si aj relaxačné masáže. Kúpte si kostihojový, arnikový, či tymiánový krém, vďaka ktorému dokonale zregenerujete.

Ak ste aktívna a neváhate si dať dobre tela aj s pomocou fitness rukavíc, práve takéto masáže sú pre vaše telo veľmi potrebné. Ideálne je dopriať si relaxačné masáže tela práve po kúpeli.

Pustite si relaxačnú hudbu

Ako zregenerovať počas zimného obdobia? Odporúčame vám okrem relaxačného kúpeľa a relaxačných masáží tela pustiť si relaxačnú hudbu. Zababušte sa pod deku, nachystajte si teplý čaj, zatiahnite žalúzie a pustite si hudbu.

Takto príjemne strávený čas je povzbudzujúci. Zabudnete na všetky myšlienky, všetky starosti a užijete si príjemný čas v spoločnosti príjemnej hudby.

Zima je ročné obdobie, ktoré má málokto rád, aj kvôli skorému stmievaniu sa. Doprajte svojmu telu regeneráciu. Práve počas tohto obdobia ju potrebuje viac než inokedy.


  • Zdroj obrázka: Syda Productions / Shutterstock.com