Jarná sezóna prekvitajúca slnečnými dňami je už v plnom prúde. Uvedomili ste si však, že slnečné žiarenie môže uškodiť vašim drahocenným očiam? UV žiarenie môže totiž zvýšiť riziko vzniku očných ochorení, ako napríklad šedý zákal alebo rakovina oka. Ktoré značky dokážu poskytnúť kvalitnú ochranu a sú zároveň štýlovým módnym doplnkom?

Gucci

Táto značka bolo založená už v roku 1921 Gucciom Gucci. Na začiatku sa Guccio zameriaval na vyrábanie kvalitných kožených výrobkov. Inšpiráciu získal pri návšteve Paríža a Londýna. Značka Gucci sa postupne rozšírila do celého sveta a po niekoľkých desaťročiach začali slnečné okuliare Gucci obľubovať rôzne svetové hviezdy ako Audrey Hepburn, Grace Kelly alebo Jackie Kennedy.

Od založenia prešla módna značka množstvom zmien a inovácií a v súčasnosti sa špecializuje na módu a kožené výrobky. Zároveň patrí k najvplyvnejším značkám sveta.

Gucci obľubujú celebrity ako Sarah Jessica Parker, Selena Gomez, Lady Gaga, Paris Hilton a mnoho iných.

 

DITA

Ešte ste nepočuli o štýlovej značke DITA? Táto americká značka je na trhu už viac ako 20 rokov a za ten čas si podmanila množstvo zákazníkov po celom svete. Zakladatelia hľadali v začiatkoch inšpiráciu hlavne v unikátnych rámoch z 50. a 80. rokov.

V súčasnosti sú okuliare DITA veľmi unikátne, až výstredné. Niektoré modely sú inšpirované minulosťou a iné majú zas nádych futurizmu. Zaujímavosťou je, že logo značky tvorí len nenápadnú súčasť okuliarov. Majitelia totiž chceli dosiahnuť to, aby ich módne kúsky ľudia nerozoznávali na základe loga, ale ich unikátneho dizajnu.

Túto značku uvidíte na celebritách svetového kalibru ako Brad Pitt, Halle Berry, Usher, Justin Bieber, Penelope Cruz, Lenny Kravitz.

Jimmy Choo

Jimmy Choo je pomerne mladá značka, ktorá bola založená v roku 1996. Prvá predajňa bola otvorená v Londýne. Prvá vlna úspechu sa dostavila po tom, čo značku začala nosiť princezná Diana. Ďalším významným milníkom, ktorý mimochodom dopomohol k svetovému úspechu, bola prítomnosť značky v seriáli Sex v meste.

Aj keď Jimmy Choo začal vyrábať okuliare až v roku 2007, sú veľmi originálnym a štýlovým doplnkom každej správnej dámy. Vedia to aj hviezdy ako Mariah Carey, Emma Roberts, Selena Gomez alebo Jennifer Aniston.

Medzi najobľúbenejšie Jimmy Choo okuliare patria série ako Alex, Francoise, Laura alebo Lia.

 

Dior

Svetoznámu francúzsku značku založil Christian Dior už v roku 1946. Od založenia sa produktové portfólio veľmi rozšírilo a v súčasnom období ponúka Dior veľké množstvo módnych doplnkov a samozrejme okuliare. Všetky výrobky sa vyrábajú len z tých najkvalitnejších materiálov.

Ak sa chcete odlíšiť od javu, okuliare Dior vám k tomu určite dopomôžu. Svojimi pravidelnými a elegantnými tvarmi v kombinácií so sviežimi farbami a originálnym zdobením, sa stanú veľmi rýchlo najlepším priateľom nejednej dámy.

Versace

Luxusná módna značka Versace bola založená Giannim Versace v roku 1978. Gianni bol veľmi originálny, energický a talentovaný módny návrhár. Veril, že móda a umenie sú jednoducho synonymá. Túto myšlienku odrážali aj jeho módne kúsky.

Produkty od Versace sú známe vďaka ostrým a odvážnym tvarom, ktoré boli a stále sú dominantné pre túto značku.

Miu Miu

Aj vám občas príde na um, či si náhodou táto značka nepožičiava nápady od Prady? A je to veru tak. Miu Miu je totiž talianska dámska značka, ktorá je plne vlastnená spoločnosťou Prada. Na jej čele stojí Miuccia Prada, ktorá ju v roku 1993 založila.

Táto značka vytvára módne doplnky pre ženy, ktoré sa radi predvádzajú a neradi zostávajú bez povšimnutia. Okuliare od Miu Miu obľubujú hollywoodske hviezdy ako Kim Kashkashian, Rihanna, Jessica Alba a mnoho iných.