S prichádzajúcimi chladnejšími dňami klesá aj naša nálada. Po príchode z práce sa nám nič nechce a aj aktivity, ktoré nás v teplejších dňoch bavili, nám prídu neatraktívne. V tomto ročnom období sa nám nechce nič, len ležať na posteli a držať v ruke teplý čaj.

Ako sa vyhnúť jesennej únave, kým naplno prepukne toto ročné obdobie?

Venujte sa športovým a pohybovým aktivitám

Aj keď sa vám nebude chcieť absolútne nič, postavte sa zo sedacej súpravy, na ktorej trávite hodiny po príchode z práce a namiesto ležania skúste športové a pohybové aktivity. Teraz na jeseň vám odporúčame vyskúšať beh a nordic walking. Nielenže predídete jesennej únave a depresii, ale spevníte si aj telo. Podporíte tvorbu endorfínov, krvný obeh a okysličíte svoj organizmus.

Navyše čerstvý vzduch vám pomôže pri boji s vírusmi, ktoré sa s prichádzajúcim chladnejším obdobím šíria vzduchom oveľa rýchlejšie ako napríklad cez leto.

Zároveň vás chceme upozorniť, aby ste svoje telo nepreťažovali. Pomôcť vám môže aj obyčajná prechádzka.

pte si antistresové omaľovánky

Ak sa necítite na náročné športové aktivity, vyskúšajte antistresové omaľovánky. Vytiahnite si pastelky a omaľovánky, sadnite si na gauč a maľujte si pri kvalitnom osvetlení. Pri maľovaní zabudnete na všetky problémy a dokonale zregenerujete svoju myseľ. Ak sa k vám pridajú aj vaši potomkovia, odporúčame vám dať si na sedačku dostatočne hrubý prehoz na sedaciu súpravu v prípade, že by váš potomok mohol popísať aj niečo iné okrem omaľovánky.

Čítajte knihy

Ak vás nebaví preležať celý večer pri televízore, začnite čítať knihy. Jeseň je obdobie, kedy si môžete dovoliť tráviť viac času pri knihách. Za oknami môže pršať, fúkať, ale pod perinou alebo v obľúbenom kresle vás nebude nič ohrozovať.

Skúste si vytiahnuť z knižnice knihu, ktorú ste dlho nečítali a čítajte. Zaženiete depku, zabavíte sa a prídete na iné myšlienky. Zatiaľ, čo sa budú deti hrať na koberci, vy môžete čítať, poprípade sa k ním pridať a čítať si spolu knihy pokojne aj na huňatom koberci.

Vyskúšajte niektoré z týchto aktivít a uvidíte, že vám jesenná únava nebude robiť problémy.