Dôležitým základom pre zdravú pleť je správna hydratácia. Slnko a všetky letné radosti, akými je napríklad dovolenka pri mori alebo výlet s rodinou so sebou prinášajú aj isté nevýhody, ktoré sa môžu odraziť na našej pleti.

Najviac našu pleť ovplyvňuje slnko, keďže UV žiarenie môže tiež za stratu pružnosti. Ak však budete svoju pleť dostatočne hydratovať a dbať na kvalitné produkty, tak tým spomalíte proces starnutia.

Slnkom zničenej pleti dokáže pomôcť peeling

Peeling dokáže odstrániť vrchnú a poškodenú vrstvu pokožky, vďaka čomu sa odhalí citlivejšia vrstva pokožky. Jeho výhodou je odstránenie odumretých a slnkom zničených buniek, okrem toho peeling dokáže zjednotiť váš odtieň pokožky.

Pleťový peeling vyberajte vždy podľa typu vašej pleti. Určite však nie je každodennou záležitosťou. V prípade, že máte problematickú pleť, tak by ste mali pleťový peeling používať aspoň raz do týždňa.

Po dlhšom a pravidelnom používaní peelingu uvidíte aj jasné výsledky. Vaša pleť bude vyhladenejšia a hydratovaná.

Hydratácia očného okolia

Veľmi namáhané počas leta je aj očné okolie, ktoré si zaslúži dávku hydratácie. V zásobe by vám nemal chýbať očný krém, ktorý dokáže zjemniť tenkú pokožku a tiež bojuje proti tmavým opuchom. Očné krémy sú dôležité aj v prípade, že máte veľmi citlivú pokožku očného okolia.

Krém vždy používajte v malom množstve, ak by ste naniesli príliš veľkú dávku očného krému, tak by ste si mohli pleť alebo oči podráždiť.

Okrem hydratácie by ste mali tiež zvážiť výber makeupu alebo ho úplne obmedziť. Namiesto toho by ste mali používať krém s SPF faktorom, ktorý je ľahký pre pleť a chráni pokožku pred škodlivým UV žiarením.

Určite nevychádzajte von bez toho, aby ste mali so sebou kvalitnú ochranu. Slnko a škodlivé UV žiarenie by mohlo spôsobiť urýchlenie starnutia kože.


  • Zdroj obrázku: MillaF / Shutterstock.com