Nebolo tomu až tak dávno, keď mali hračky na diaľkové ovládanie medzi chlapcami špeciálne postavenie. Vtedy to boli hlavne autíčka a nejeden chlapec túžil také mať. Časom možno išli trochu do úzadia, hlavne s rozšírením počítačov, či herných konzol, ale rozhodne majú stále svoje miesto.

 Autíčka sú nestarnúca klasika

Medzičasom sa ponuka hračiek na diaľkové ovládanie rozšírila a teraz obsahuje oveľa viac druhov hračiek. Ak hľadáte inšpiráciu na darček na Vianoce pre svojho syna (i keď takýto darček určite poteší aj manžela, veď muži sú večné deti), prinášame vám inšpiráciu v podobe niekoľkých najobľúbenejších druhov hračiek na diaľkové ovládanie.

Samozrejme, začneme už spomínanými autíčkami. Tie sú jednoducho klasikou, ktorá si nájde svojich fanúšikov z radov malých aj veľkých vždy. Ponuka autíčok na diaľkové ovládanie je skutočne široká a tak hravo nájdete autíčko, ktoré bude výkonom a inými vlastnosťami ako stvorené práve pre vášho chlapca.

Čo takto zamieriť k oblohe? S vrtuľníkom, či lietadlom na diaľkové ovládanie žiaden problém

Ako sme už spomínali, súčasný trh hračiek na diaľkové ovládanie nie je len o autíčkach, či konkrétne o športových, alebo terénnych vozidlách. Obľube sa tešia aj rôzne traktory, manipulačná technika a iné špeciálne vozidlá a stroje.

Ak váš syn skôr upiera oči k oblohe, na trhu sú hračky na ovládanie aj pre neho. Vrtuľníky na diaľkové ovládanie poskytujú doslova nový rozmer zábavy a to isté platí aj pre lietadlá na diaľkové ovládanie.

Avšak treba podotknúť, že takéto lietajúce hračky na diaľkové ovládanie vyžadujú precíznejšie a jemnejšie ovládanie ako rôzne autíčka (obzvlášť menej výkonné autíčka). Preto sú určené už pre staršie deti, ktoré dokážu bezpečne ovládať takéto hračky. Ale o to viac zábavy si s nimi užijú.


  • Zdroj obrázka: Rimma Farrakhova / Shutterstock.com