Váš kvalitný spánok sa rodí kúsok za Prahou, v Zdiboch. V českej firme Purtex si zakladajú na precíznej výrobe postelí, matracov i roštov.

Nakúpiť môžete cez eshop, ale my odporúčame vybrať si jednu z 11 predajní a vyskúšať si matrace na vlastnej koži. To sa bude zaspávať!

Matrace a to ostatné

Hlavné hviezdy sú v Purtexe matrace. Vyrábajú ich tam už 20 rokov a postup neustále zdokonaľujú. Využívajú k tomu nielen moderné stroje, ale aj inovované penové materiály.

Každý nový matrac navrhujú špecialisti z odboru zdravého spánku. Vďaka tomu vám môžu v Purtexe ponúknuť matrace s dlhou životnosťou, ktoré sa prispôsobia tvaru vášho tela a dodajú oporu tým správnym miestam.

O spánok nových zákazníkov sa firma stará veľmi dôkladne. Dôkazom je aj hodnotenie zákazníkov na webe heureka.skFirma Purtex tu má hodnotenie celkovej spokojnosti s obchodom 4,6 hviezdičky z možných 5.

Výsledkom dobrej práce je aj dlhodobá spolupráca s nadnárodnou firmou Linet, ktorá zásobuje nemocnice a sociálne zariadenia matracmi Purtex s klinickým hodnotením.

Tieto matrace sú nie len pohodlné pre pacientov, ale taktiež znižujú fyzickú námahu nemocničného personálu. V Českej republike je jediný výrobca klinicky hodnotených matracov, a je to práve firma Purtex.

Ku kvalitnému matracu patrí aj kvalitná posteľ. Aby posteľ nezačala po pár mesiacoch vŕzgať, je potrebné masívne drevo a pevné spoje. Výber typov postelí je široký.

Na svoje si prídu milovníci klasických drevených postelí na nožičkách, ale aj nároční zákazníci túžiaci po modernej posteli hotelového typu BoxSpring potiahnutej kvalitnými čalúnnickými látkami.

Do postele patrí rošt, ktorý pomôže cirkulácii vzduchu a podoprie matrac a vaše telo na tých správnych miestach. Aj o rošty sa v Purtexe postarajú.

matrace do postele

Troška histórie

Za dvadsať rokov histórie sa výrobca českých matracov celkom rozrástol. Z pôvodného výrobného závodu sa rozšíril o ďalšie tri výrobne a 10 predajní po celej Českej republike.

Prvý výrobný závod postavil pán Jan Velinský v roku 1995. A už o dva roky neskôr bolo potreba zväčšiť výrobné priestory. Postupom času bolo aj to málo, a tak sa v roku 2003 postavila veľká žlto-modrá výrobná hala v Klecanoch. Tú potom nasledoval závod v České Skalici a Holíči. V Holíči si sami spracovávali drevo na výrobu postelí a roštov.

V Českej republike je čím ďalej, tým viac firiem, na ktoré môžeme byť právom pyšní. A firma Purtex sa k nim hlási už 20 rokov.