V súčasnej dobe, kedy je konkurencia silná v každom odvetví, máme my ako zákazníci veľkú výhodu v tom, že si môžeme vyberať z množstva poskytovateľov služieb a predajcov daných výrobkov tých najlepších, ktorí nám ponúknu kvalitný produkt/službu.

Záujem o slovenské výrobky v poslednom období výrazne vzrástol. Viete prečo Slováci začali uprednostňovať drobných podnikateľov a hand made výrobcov?

Výborný zákaznícky servis

Slováci si vyberajú malé slovenské firmy a hand made výrobcov najmä preto, lebo majú narozdiel od zahraničných eshopov perfektný zákaznícky servis. Zákazník potrebuje vedieť, že má firma o neho záujem a v prípade akéhokoľvek problému je mu ochotná pomôcť. Výmena tovaru za iný; reklamácia poškodeného tovaru; rady týkajúce sa výberu produktu – toto všetko poskytuje väčšina ak nie aj všetky malé slovenské firmy. Čo by ste ale určite nečakali, že aj na Slovensku máme viaceré kvalitné pražiarne káv, ktoré vyrábajú kvalitné espresso kávy, ktoré môžu konkurovať aj tým zahraničným. Našťastie Slováci objavili týchto výrobcov kvalitných káv a namiesto predražených nekvalitných káv zo zahraničia uprednostňujú slovenské kávy.

Rýchla preprava tovaru

Tým, že sú tieto výrobky vyrábané výlučne len u nás, je zabezpečená aj rýchla preprava tovaru. Tovar nemusí cestovať cez viaceré štáty, ale je rozvážaný prostredníctvom vnútroštátnej prepravy do jednotlivých predajní a prostredníctvom kuriérskych služieb priamo ku zákazníkovi.

Malé firmy si dvakrát rozmyslia, s kým uzatvoria zmluvu o rozvoze tovaru. Vedia, že akékoľvek podcenenie prepravy by mohlo uškodiť ich podnikateľským aktivitám.

Kvalita, ktorú nikde inde v zahraničí nenájdeme

V súčasnosti už vôbec neplatí, že kvalitné výrobky musia byť drahé. Kvalitu výrobku určuje krajina, odkiaľ pochádza materiál, z ktorého je finálny produkt vyrobený a krajina, kde bol produkt vyrobený. Malé slovenské firmy, ale aj hand made výrobcovia toto veľmi dobre vedia a to im prináša úspech. Keď už sme spomínali výrobu a predaj káv, ktorú kávu by ste si vybrali – slovenskú, alebo vyrobenú v zahraničí? Na túto otázku si môžete odpovedať každý sám.

Podporte lokálny trh a nenavštevujte obchody, ktoré dovážajú tovar z Indie, Bangladéša, Pakistanu a iných krajín tretieho sveta. Získate kvalitný výrobok, ktorý vám vydrží aj trojnásobne dlhšie ako ten nekvalitný z vyššie spomínaných krajín.