Aj keď si to niekedy neuvedomujeme, v skutočnosti za nás vždy hovoria najmä naše činy a nie vypovedané slová. Pravdou je, že slovo robí človeka, platí to však až v čase, keď za ním nasledujú aj konkrétne činy.

Slová iných ľudí tak začneme brať vážne až vtedy, keď sú podložené ich skutočnými akciami, ktoré reflektujú vyslovené slová. Nemusíme pritom ani poznať konkrétne výsledky testu inteligencie, aby sme zistili, že daný človek je inteligentný. Nasledujúcich päť znakov nám prezradí, že sme v kontakte s takýmto človekom.

Chodia načas

Niektorí z nás sú hlboko presvedčení o tom, že chodiť načas je známkou slabosti a je potrebné ukázať dôležitosť tým, že necháme na seba čakať. Pravdou však je, že príchodom načas preukazujeme úctu voči človeku, s ktorým máme schôdzku. Ak neprídeme načas, vždy prídeme neskoro a to nie je žiaden podklad na chválu.

Nosia vhodný odev

Niektorá ľudia sú tiež presvedčení o tom, že na každú príležitosť je nutné prísť čo najviac „nahodený“. Ľuďom, ktorí sa držia tejto zásady, sa však môže ľahko stať, že na záhradnej oslave sa v biznis obleku budú po celý čas cítiť nepohodlne. Tento diskomfort sa môže odraziť aj na ich prejave. Na každú príležitosť je preto lepšie zvoliť odev, ktorý odráža jej skutočný charakter.

Milujú denné radosti

Väčšina inteligentných ľudí si veľmi dobre uvedomuje, že šťastie v našich životoch sa odvíja od skutočného záujmu o detaily. Ak počujeme niekoho hovoriť o tom, ako miluje každodenné rannú kávu, krátku prechádzku pri západe slnka alebo svoj domov, môžeme si byť istí tým, že sme sa stretli s inteligentným človekom.

Nechávajú otvorené dvere

Inteligentní ľudia s láskavým srdcom pred nami nikdy nezavrú dvere, a to ani tie pomyselné. Sú vždy ochotní pomôcť s akýmkoľvek problémom a okrem pomyselných nechávajú otvorené aj skutočné na kancelárii. Otvorené dvere sú preto symbolom otvoreného srdca i prístupnej komunikácie. Za takýmto človekom môžeme kedykoľvek prísť a vždy u neho nájdeme, ktorú potrebujeme.

Jedlo, ktoré jedia

Naše telo je naša svätyňa. Potraviny a pokrmy, ktoré bežne jedávame, tak o nás vypovedajú viac, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Ak sa stravujeme zdravo, prezrádza to o nás, že naše zdravie je pre nás dôležité. Ruka v ruke s tým máme čo dočinenia s disciplinovaným a dôsledným človekom.

V neposlednom rade sú naším odrazom ľudia, s ktorými pravidelne trávime náš voľný čas. Väčšinou sa totiž stretávame s priateľmi, s ktorými sa nachádzame na približne rovnakej vlnovej dĺžke. To znamená, že máme zhruba rovnaký pohľad na život a zdieľame podobné myšlienky i vízie.