Leto je už síce dávno za nami, mnohí z vás už určite premýšľali nad tým, ktorú krajinu a konkrétnu destináciu by si išli pozrieť nasledujúce leto. Ak ste tento rok neboli spokojní so službami cestovnej kancelárie a uvažujete zveriť výber dovolenky inej cestovnej kancelárii, my vám poradíme, ako sa pri výbere letnej dovolenky nepopáliť.

Názory vašich blízkych neberte na ľahkú váhu

V prvom rade vám odporúčame vyzistiť, kde boli vaši najbližší príbuzní. Oni vám povedia, či boli s cestovnou kanceláriou a dovolenkou spokojní, a to nezávisle od toho, či išli na last minute dovolenku, alebo nie. Názory blízkych, ktorým veríte, neberte na ľahkú váhu. Uvedomte si, že oni vám nechcú zle. Len vám chcú poradiť, ktorej cestovnej kancelárii sa máte vyhýbať a u ktorej by ste si mohli vybrať svoju vysnívanú letnú dovolenku.

Nespoliehajte sa na katalógy

Aby ste sa pri výbere letnej dovolenky nepopálili, odporúčame vám nespoliehať sa na katalógy cestovnej kancelárie. Pozrieť si radšej fóra, kde pridávajú fotky návštevníci konkrétneho dovolenkového strediska. Tieto fotky vám skôr napovedia, ako to v danej lokalite a v hoteli vyzerá, ako fotky samotnej cestovnej kancelárie.

Jeden ostrov vás však úplne dostane. Ostrov Sardínia, ktorý patrí Taliansku, je čarovný od severu až po juh, čiže ak ste tam ešte neboli, v najbližších rokoch si to naplánujete. Letná dovolenka na Sardínii vám ponúkne krásne pláže, čisté more, ale aj pekné pamiatky a historické mestečká.

Výber letnej dovolenky neuponáhľajte. Dôkladne si ju vyberajte v predstihu. Aj keď vás možno vyjde o čosi drahšie ako last minute dovolenka. Máte isté, že sa vám ujde miesto v danom hoteli vo vami vybratom termíne.