Patríte medzi ženy, ktoré si potrpia na kvalitu? A tým nemyslíme len kvalitné oblečenie, či auto, ale napríklad aj kvalitné služby akéhokoľvek druhu.

Tie taktiež ovplyvňujú naše každodenné životy a ak si zakladáte na tom, že chcete pre seba len to najlepšie, požadujte aj tie najlepšie služby.

Nadarmo budete mať luxusný byt, keď o bytový dom nebude dobre postarané

To sa týka aj bývania v bytovom dome. Aké služby máme vlastne ohľadom bývania na mysli? No predsa správu bytového domu.

To, aby ste sa doma cítila skutočne komfortne a dobre, totižto nezávisí len od toho, či máte luxusne zariadenú domácnosť, napríklad v podobe exkluzívnej kamennej pracovnej dosky v kuchyni, či drahého obkladu v kúpeľni.

To ako si správcovská spoločnosť, ktorá má na starosti bytový dom, v ktorom bývate, plní svoje povinnosti, totižto zásadným spôsobom vplýva na kvalitu vášho bývania. Ak zanedbáva aj zdanlivé drobnosti, kvalita bývania sa rapídne znižuje.

Spoločné priestory sú tak večne znečistené, v zime sa pred vchodom šmýka tak, že musíte so sebou nosiť korčule a kvôli večne nefungujúcim výťahom musíte pravidelne nosiť ťažké nákupy po schodoch, z čoho vám už na rukách narástli také svaly, že sused bývajúci vedľa vás vám pravidelne klope na dvere, keď nemôže otvoriť zaváraninový pohár.

Ak chcete zlepšiť kvalitu správy bytového domu, musíte držať spolu

A to sme sa ešte nedostali k ročnému vyúčtovaniu, ktoré je tak zložité, že ani váš doktorát nestačí nato, aby ste pochopila ako správcovská spoločnosť vyrátala, že máte nedoplatok… opäť.

Ak vám tieto situácie niečo pripomínajú, je čas dohodnúť sa so susedmi (aj s tým so zaváraninami) na rýchlej výmene správcu bytového domu.

Pamätajte však, že aby takáto výmena bola úspešná, budete potrebovať nadpolovičnú väčšinu hlasov všetkých  majiteľov. Ak však aj ostatní susedia majú podobné problémy ako vy, nemali by ste mať problém takúto väčšinu presvedčiť.


  • Zdroj obrázka: metamorworks / Shutterstock.com