Najmä pondelkové rána bývajú najhoršie. Kým sa náš organizmus z víkendu opäť naštartuje a preprogramuje sa na prácu, chvíľku to trvá. Aby ste však každé ráno zvládali bez najmenších problémov, poradíme vám, čo máte preto urobiť.

Ráno si doprajte rozcvičku

 Možno nepatríte k tým ženám, ktoré trávia každé poobedie vo fitness centre. Doprajte si však pravidelne každé ráno poriadnu rozcvičku. Aj pol hodina intenzívneho cvičenia sa po čase prejaví na vašej výkonnosti. Bez najmenších problémov zvládnete vymeniť mechanickú prevodovku, zdvihnúť ťažký nábytok a sústrediť sa v práci. Rozcvička vám nielenže vyčistí myseľ od negatívnych myšlienok, dodá vám aj energiu, ktorú v práci nevyhnutne potrebujete.

Doprajte si raňajky

 Aj keď vám to možno z časových dôvodov nevychádza, čas na prípravu a konzumáciu raňajok si musíte nájsť. Práve raňajky nám dodávajú potrebnú energiu. Pomôžu nám sústrediť sa, či už cestou do práce, alebo v práci. Možno vám budú myšlienky uchodiť na vaše opravované auto, na ktorom sa momentálne repasuje turbodúchadlo. Musíte sa však sústrediť len na prácu. Urobíte ju rýchlejšie a neskôr nebudete musieť riešiť prípadné korekcie.

Jedávajte čerstvé ovocie, zeleninu. Kávu nepite nalačno. Jedzte skôr ovsené vločky, kuskus alebo chia semienka.

Neprihlasujte sa na sociálne siete

 Ktorá z vás sa ráno neprihlasuje na sociálne siete? Takmer každá z vás aspoň na chvíľku ide skontrolovať nástenku svojich kamarátok a pozrie si správy. Dokážeme tam stráviť podstatne viac času, ako by sme chceli. Potom celý deň rozmýšľame nad tým, akú kabelku si kúpila kamarátka a či  priatelia, ktorí mali odísť na dovolenku, neodišli kvôli poruche elektromotora alebo kvôli niečomu inému. Sociálne siete z nás dokážu vysať veľké množstvo energie. Všimli ste si to?