Nízke vonkajšie teploty, mráz, silný vietor, ale aj veľké teplotné rozdiely medzi exteriérom a interiérom negatívne vplývajú na pokožku na tvári. Mnohé ženy práve v tomto období by mali zvýšiť starostlivosť o svoju tvár.

Ako sa ale správne starať o tvár počas zimy?

Nezabúdajte sa dôkladne odličovať

Ak používate make-up, vždy večer pred sprchovaním si pokožku na tvári dôkladne odličujte. Akékoľvek nedostatočné odlíčenie môže mať negatívny vplyv na upchatie pórov a tým aj vznik hnisajúceho akné.

Keďže počas zimy nosíme aj čiapky, práve na čele sa mnohým ženám tvoria vyrážky, akné, či krupička – množstvo malých vyrážok.

Odporúčame vám dôkladne sa odličovať. Používajte aj kvalitné prírodné masky, ktoré vašu pleť vyživia.

Pri odličovaní dávajte pozor na znamienka. Pri čistení pleti nezabúdajte prejsť aj bradu až k ušiam. Ak nosievate visiace náušnice, zložte si ich predtým, ako si pôjdete čistiť pleť.

Hydratácia pier

Aj vy pociťujete rýchlejšie vysúšanie pier počas zimy? Ak nechcete podceniť starostlivosť o tvár počas zimy, nezabúdajte hydratovať aj pery.

Mnohí na hydratáciu tejto časti tváre zabúdajú, čo sa prejaví praskaním, či dokonca miernym krvácaním pier z prasklín.

Ak máte umelé zuby, mráz môže potrápiť aj ich. Celkovo ústa a čelusť sú v zime extrémne preťažené. Môže sa objaviť nepríjemný zápal trojklanného nervu a pery vám môžu nepríjemne praskať a krvácať.

Hydratácia pokožky

Okrem hydratácie pier odporúčame hydratáciu pokožky tváre. Venujte dostatok pozornosti ušiam, čelu a nosu. Tieto časti sú najviac namáhané a veľmi rýchlo sa vysúšajú.

Krémovať odporúčame pred líčením (viaceré krémy slúžia aj ako podklad pod make-up), ale odporúčame sa aj po odlíčení.

Tvár je počas zimy vystavovaná nízkym teplotám a silnému vetru. Nepodceňte predovšetkým hydratáciu, robievajte si pleťové masky za účelom hydratácie a dôkladne sa odličujte.


  • Zdroj obrázka: Victoria Chudinova / Shutterstock.com