V Bratislave je niekoľko miest, ktoré robia koktejly oveľa pôsobivejšie ako len Mojito alebo Piña Colada. Podľahnete im nielen kvôli lahodným zmiešaným nápojom, ale aj atmosférou, dekoráciou a profesionalitou barmanov.  Pozrieme sa na pár podnikov, ktoré majú minimálne jednu vec spoločnú – koktejly, ktoré vám pomotajú hlavu.

Lobby Lounge Grand Hotel River Park, Bratislava

Podnik, ktorý sa nachádza v hoteli a disponuje uvoľférou avšak bez pocitu snobu. érou.  koktejly,ostným pomdienkam.ová strešná krytina. nenou no profesionálnou atmosférou, avšak bez pocitu snobu. Ohromujúco vyvážené koktaily s originálnymi vynálezmi bez predvádzania. Ak vám príde vzácna návšteva, toto miesto je ako stvorené na drink či dva.

Priestory sú zariadené v neformálnom a modernom štýle s jemnou hudbou v pozadí, ideálne na začiatok vašej noci so špeciálnym kokteilom ešte pred tým, ako sa dostanete do centra. V ponuke nájdete 16 špeciálnych koktailov.

Michalská koktejlová miestnosť

Infúzia chladného dvadsiateho prvého storočia, ktorá sa odvoláva na prohibíciu 20. a 30. rokov v New Yorku alebo Chicagu, kde ste vstúpili do baru cez holičstvo alebo telefónnu búdku. Aby ste našli vchod, musíte vydať trochu viac úsilia. Aj tu sa vchádza cez starú skriňu pri záchodoch.

Koktejlové menu kopíruje ročné obdobia a postupne ho menia. Obsahuje iba vlastné koncepty alebo menej známe recepty.

V ponuke nájdete koktaily, ktoré potešia zákazníka s chutnými, výnimočnými, ale nie okázalými príchuťami(vyrábané s dymovou whisky alebo Mexickou mezcal). Oddýchnite si a zažite šťastie v tomto „schovanom“ bratislavskom bare.

Sky Bar

Skutočný barmanský bar – každý by ho mal vyskúšať, od účtovníkov až po ochranárov zvierat. Aj keď nemáte žiadne vedomosti o koktejlovej kultúre, rozoznáte, keď sa podávajú niektoré z najkrajších kokteilov v meste! Hravý a zábavný, Sky Bar sa venuje zákazníkovi od začiatku až do konca.

Sky Bar sa nachádza v 7. poschodí budovy a ponúka nádherný 360-stupňový výhľad na Staré mesto. Na vrchole koktailového baru sa podávajú vynikajúce pokrmy thajskej kuchyne.

Sky Bar nahliada na koktejly ako umelecké diela. Prevažne v koktejloch dominuje vodka, ponúka viac ako 70 rôznych druhov vodky a taktiež robí vodkové ochutnávky. Okrem koktailov na báze vodky slúžia aj podpisom „Sky“ – koktaily s alkoholickým základom ako rum, či whisky.

The Cuba Libre Rum & Cigar House

Ak hľadáte vôňou prenikavý a lahodný koktail alebo si chcete vychutnať svoju obľúbenú dávku rumu, v prostredí určenom na rozhovor, bez ruchu, ste na správnom mieste.

Cuba Libre je jedným z bratislavských klasických barov, spravodlivo preslávený prezentáciou rumov a rumových koktailov. Urobte si pohodlie v koženom kresle a vychutnajte si relaxačnú atmosféru tohto domu rumu a cigár, ktorý ponúka viac ako 130 druhov rumov z celého sveta a viac ako 60 druhov valcovaných cigár.

Ak dostanete chuť si vyrobiť vlastný koktejl, predaj alkoholu Bratislava má široký sortiment produktov online a osobný odber je možný aj na pobočke na Vajnorskej.