Vrásky a vekom starnúca pleť trápi alebo časom potrápi takmer každú ženu. Prvé vrásky sa tvoria už v mladom veku, no na povrchu pokožky ich pozorujeme až neskôr, zvyčajne v období okolo tridsiatich rokov. Vekom sa totiž znižuje pružnosť pleti a schopnosť udržiavať hydratáciu. Navyše bez vhodnej starostlivosti o pleť sa viditeľné známky starnutia prejavujú o to viac.

Starnutie sa síce nedá zastaviť, no dá sa výrazne spomaliť a to navyše úplne prírodne, za pomoci pozoruhodných vlastností arganového oleja.

Arganový olej a jeho pôvod a vzácnosť

Arganový olej pochádza z orecha Marockého stromu argania spinosa, čo u miestnych predstavuje posvätný strom života.

Strom je veľmi vzácny, pretože rastie výhradne v Maroku a na výrobu jedného litra arganového oleja sa spotrebuje až 30 kilogramov arganových orechov. Olej sa následne získava z plodov stromu ručným lisovaním za studena a výroba jedného litru arganového oleja trvá približne 10 hodín.

Arganový olej z Maroka je tak jedným z najstarších a najkvalitnejších prírodných prostriedkov proti starnutiu pokožky. Pôvodní obyvatelia a hlavne ženy ho pre svoje blahodarné účinky používajú už odpradávna a označujú ho ako elixír krásy.

Prečo sa oplatí kúpiť arganový olej?

Arganový olej je vo všeobecnosti jedinečný a úplne prírodný produkt, ktorý bojuje s vráskami tým, že ju vyživuje a hydratuje a tak ostáva vitálna a pružná.

Tieto omladzovacie účinky spôsobuje hlavne prítomnosť vysokého množstva vitamínu E. Ten pôsobí proti starnutiu buniek pleti a to tak, že pokožku chráni pred kyslíkovými radikálmi spôsobujúcimi jej starnutie. Arganový olej tiež podporuje tvorbu kolagénu a elastínu, čo sú látky zodpovedné za pružnosť kože a vyhladenie vrások.

Olej nie je mastný, no aj napriek tomu pomáha pokožku zvlhčovať, aby bola dostatočne hydratovaná, čím sa podporuje celková regenerácia a spomaľuje tvorba vrások.

100% arganový olej, aký nájdete aj v Luxurie’s eshope má aj hojivé účinky, keďže zlepšuje regeneráciu buniek a upokojuje zápaly. Rovnako rieši aj množstvo iných kožných problémov, ako napr. otázku ako sa zbaviť akné, pretože obsahuje veľa antioxidantov a neupcháva póry.

Tiež sa dá využiť ako opaľovací krém, alebo pre vlasovú starostlivosť, pretože predstavuje jediný olej na svete, ktorý dokáže preniknúť do samotnej štruktúry vlasov. Takto ich priamo revitalizuje, zvláčňuje a hlavne spevňuje, čo sa odzrkadlí na ich kráse a kvalite.

Na záver, arganový olej z Maroka je nepochybne vynikajúcim prírodným produktom, ktorý dokáže spomaliť starnutie a vyriešiť množstvo kozmetických problémov, bez zbytočnej chémie. Ak sa teda rozhodnete arganový olej kúpiť a vyskúšať si ho na vlastnej koži, hľadajte výlučne pravý 100%-ný olej bez pridaných látok.