Preprava z jedného miesta na druhé je dnes vyriešená dokonalou infraštruktúrou ciest a dopravných prostriedkov. Najobľúbenejšia automobilová preprava má nesporne veľa výhod, no prečo to z času na čas neskúsiť s obyčajným bicyklom. Čoraz viac populárnejší šport, ktorému mnohí z nás podľahli. Je to veľmi dobré znamenie a cesta smerom vpred, pretože sme tak šetrnejší k životnému prostrediu a tak aj k sebe samým a našim deťom.

1.Zdravie

So skutočnosťou, že pohyb na bicykli je oveľa výhodnejší pre ľudské zdravie ako sedenie v aute, všetci lekári súhlasia. Ale čo presne vám prináša tento spôsob prepravy?

V priebehu veku sa u mužov začne vyskytovať porucha močového systému. Tí, ktorí pravidelne jazdia na bicykli, adenómom prostaty takmer netrpia. Výnimkou tohto pravidla môže byť len niekoľko športovcov, cyklistov, ktorí z dôvodu pestovania koníčka na ňom trávia viac času.

Pre dievčatá je bicykel užitočný tiež, pretože dlhodobé cvičenie je jedným z účinných spôsobov prevencie celulitídy a kŕčových žíl.

Veď si len pozrite zoznam profesionálnych cyklistov, medzi ktorými tých s nadváhou nájdete (na rozdiel od motoristov) len ťažko.

Cyklistika je jedným z najkrajších športov, ku ktorému toho veľa nepotrebujete. Možno si ale neuvedomujete fakt, že ide o silný prostriedok na posilnenie kardiovaskulárnych a respiračných systémov, vďaka čomu sa odporúča aj ľuďom trpiacim vegetatívno-vaskulárnou dystóniou.

2.Rýchlosť

Samozrejme, že v rámci bezpečnosti a základného využitia bicyklov nejde o dosahovanie majstrovských výkonov, ale priemerná rýchlosť na bicykli v meste sa pohybuje medzi 17 a 23 kilometrov za hodinu a pri tejto rýchlosti sa cyklista môže bez veľkých problémov vyhnúť  zápcham.

3.Úspora peňazí

Náklady na údržbu áut a bicyklov nie sú jednoducho porovnateľné. Jazda na bicykli si nevyžaduje nákup stále drahšieho paliva, platenie ročného poistenia, parkovanie a umývanie. Technický servis a opravy bicyklov sú niekoľkonásobne lacnejšie.

Kvalitný bicykel z Exisportu s jeho náležitou starostlivosťou a manipuláciou vám bude slúžiť najmenej 10 rokov.

Nemali by sme zabúdať ani na to, že cyklistika je jednou z najdostupnejších a ekonomickejších foriem trávenia voľného času. Výlet na bicykli vás bude stáť oveľa menej ako ten autom. Presvedčte sa teda  o jeho výhodách a neodkladajte nákup, kým vám počasie praje.