Preplnené skrine oblečenia, ktoré ani nenosíme, no stále máme chuť nakupovať nové kúsky.

Toto pozná snáď každá žena, avšak kapacita šatníkovej skrine je obmedzená a nákupy si mnoho žien musí dvakrát premyslieť.

V súčasnej dobe fast fashion módy je pochopiteľné, že si ženy chcú kupovať nové oblečenie. Lacné oblečenie za pár drobných? Veď to by bola škoda nekúpiť to!

Ako sa ale dostať ku kvalitnému oblečeniu, ktoré vám v šatníku vydrží roky?

Uprednostňujme oblečenie od lokálnych výrobcov

Dominancia fast fashion módy sa pomaly končí a vidieť to už teraz. Fast fashion móda, alebo ak chcete rýchla móda, je veľmi nekvalitná a čoraz viac žien si to začína uvedomovať.

Mnoho mladých dievčat ale za vidinou lacného oblečenia neváhajú podporovať fast fashion módu. Nevidia však celý výrobný proces výroby daného oblečenia a hlavne za akých podmienok je dané oblečenie vyrábané.

Ak sa chcete dostať ku kvalitnému oblečeniu, uprednostňujte oblečenie od lokálnych výrobcov.

U nás na Slovensku sa začínajú organizovať markety, na ktorých prezentujú svoju tvorbu lokálni výrobcovia oblečenia, ale aj iných vecí. Pri tomto oblečení máte istotu, že je kvalitne ušité.

Možno stojí toto oblečenie viac, ale radšej si priplatiť za kvalitné oblečenie, z ktorého sa budeme tešiť roky, ako viackrát za rok kupovať lacné fast fashion oblečenie, ktoré vydrží pár opraní.

Takéto oblečenie budeme môcť kombinovať so štýlovými náramkami, ktoré máme v šperkovnici už roky.

Dajte si oblečenie ušiť

Dnes nie je problém objednať si pekné látky v metráži so zaujímavými vzormi. Ak chcete  kvalitné oblečenie, ktoré vám v šatníku vydrží roky, dajte si nové oblečenie ušiť.

Získate originálny kúsok, ktorý nikto vo vašom okolí nebude mať. Keď si dáte ušiť nadčasové oblečenie, môžete sa z neho tešiť roky a aj vtedy si budete môcť povedať, že investícia do takéhoto oblečenia sa vám oplatila.


  • Zdroj obrázka: fizkes  / Shutterstock.com