Čím skôr sťahovanie zvládnete, tým lepšie. Ideálne v priebehu jedného dňa. Je to totiž stresujúci proces, najmä ak sa rozhodnete sťahovať svojpomocne.

Málokedy idú veci tak, ako si predstavujete. Niekedy stačí, že sa s niečím zdržíte, alebo sa niečo pokazí a celý rozvrh sa posúva.

Zrazu sa nestíha a vznikajú nové problémy, ktoré treba riešiť za pochodu. S idúcim časom stúpa nervozita a človek začne viac chybovať. Takto sa to celé nabaľuje.

Ako hovorí Murphyho zákon: „všetko, čo sa môže pokaziť sa pokazí“.

Sťahovanie bytu si naplánujte včas, inak môžete ostať prekvapení

Aj keď sa chystáte sťahovať svojpomocne, plánujte dostatočne vopred a pre istotu aj s veľkou rezervou. Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že všetko hravo zvládnete sami.

Keď však začnete vypratávať prvú izbu a baliť veci, zrazu si uvedomíte, že toho máte naozaj veľa. Ako to celé stíhať, baliť, prepraviť a manažovať?

Keď neplánujete dostatočne vopred, ocitnete sa v časovej tiesni a pod nátlakom. Príprava je polovica úspechu.

Najlepšie riešenie je ťarchu zo sťahovania bytu preniesť na niekoho, kto je v sťahovaní ako doma. Pomôžte si sťahovacou firmou.

Sťahovanie bytov, domov či kancelárii je ich práca. Spravia to za vás o mnoho efektívnejšie. Disponujú vybavením, vozidlami a najmä bohatými skúsenosťami. Ušetríte svoj čas, energiu a najmä zodpovednosť, keby sa niečo pokazilo.

Odbremeníte sa od sťahovania a svoju energiu môžete venovať iným povinnostiam. Ako sú napr. úradné vybavovačky pre zmenu adresy.

Sťahovacie firmy ponúkajú komplexné služby

Základná služba je samozrejme naloženie vecí, ich prevoz a následne vyloženie. Nemusíte však ostať len pri tom.

Ak chcete mať čo najmenej starostí, môžete si objednať aj zabalenie nábytku, montáž a demontáž alebo dokonca likvidáciu toho, čo už nepotrebujete.

Sťahováci sa postarajú aj o krabice a fólie na bezpečné zabalenie vecí.

V tomto prípade to platí rovnako, že na sťahovanie bytu myslite včas. Myslite aj na to, že čím väčší byt, tým viac času sťahovanie z bytu zaberie. Je to komplexnejšia služba.

Objednajte si sťahovaciu firmu vopred, aby ste mali istotu, že nebude na vami potrebný termín obsadená.

Vopred budete upozornení na pokyny a spoločne si prejdete požiadavky a plán sťahovania. Aby v deň „D“ prebehlo sťahovanie do bytu hladko v priebehu jedného dňa.

Viac informácií nájdete na www.stahovanie-golem.sk. Sťahovanie Bratislava, v rámci celého Slovenska, zahraničné, medzinárodné sťahovanie v rámci EU.