Peňaženky sú v dnešnej době stále nevyhnutnosťou, pretože minimálne doklady a nejakú tú platobnú kartu by ste mali mať pri sebe. I keď sú chytré telefóny stále chytrejšie  a množstvo aplikácií vám zabezpečí všetky vernostné karty a niektoré banky dokonca umožňujú platby priamo vaším telefónom, peňaženky stále hrajú svoju úlohu. Nielen ako nevyhnutnosť, ale tiež ako elegantný a určitým spôsobom osobitý doplnok. Môžete preferovať luxusné kožené peňaženky so zdobením a prepracovanými detailami, alebo naopak uprednostňujete praktické látkové peňaženky športového vhľadu. Ponuka je široká a vyberie si naozaj každý. V e-shope Bagalio.cz môžete pohodlne filtrovať peňaženky podľa materiálu, farby, ceny i podľa toho, komu sú určené.

Pánske peňaženky

Áno, i páni si potrpia na peňaženky. A pokiaľ ste sa rozhodli, že obstaráte peňaženku ako darček, stavte na kvalitné prevedenie. Doporučujeme prezrieť si napríklad reprezentatívne kožené peňaženky Strellson určené pre pánov, ktorí ocenia eleganciu a sú predsa len svojim spôsobom konzervatívnejší. Kvalitné textilné pánske peňaženky zase urobia radosť športovejšie založeným mužom a sú vhodné pre akúkoľvek i menej formálnu príležitosť.

Dámske peňaženky

Ak budete kupovať peňaženku ako darček, budete to mať o niečo zložitejšie. Mali by ste vedieť, či žena uprednostňuje väčšiu alebo menšiu peňaženku, koľko zhruba ocení priehradok, a hlavne aká farba a design sa jej páči. Niektoré dámy vsádzajú na klasiku, teda kožené peňaženky v klasických farbách, ale doplnené množstvom prepracovaných detailov. Iným ženám zase urobí radosť výstredný model s veľmi výraznou farbou, ktorý upúta pozornosť na prvý pohľad. Určite nič nepokazíte kvalitnou peňaženkou značky Maître s francúzskym šarmom. Aby ste našliapli vedľa, môžete peňaženku ako darček objednať cez internet, a pokiaľ by sa náhodou nepáčila, ľahko ju vymeníte a vyberiete inú.

Cestovné peňaženky

Nemusí ísť o klasické peňaženky, ale obstarať môžete tiež praktické cestovné taštičky alebo bezpečnostné kapsičky s priehradkou na peniaze. Tieto kapsičky ľahko schováte pod oblečenie, máte ich na cestách vždy pri sebe a zároveň tak minimalizujete riziko, že vám niekto peniaze či doklady odcudzí. Množstvo peňaženiek je vybavených tzv. RFID ochranou. Púzdrom, ktoré znemožňuje načítanie dát a zneužitie vašich kariet. Minimalistické riešenie pre ochranu kariet na cesty ponúka napríklad Secrid alebo Tatonka. Užite si svoju dovolenku a cestovanie so zabezpečenými peňaženkami a kapsičkami. Sú malé, šikovné a elegantné.