Vlastniť prevádzku/obchod je veľká zodpovednosť. Prioritou každého podnikateľa je zabezpečiť úložný priestor na predávané produkty. To však nie je všetko. Ako by teda mali vyzerať moderné predajne, ktoré budú zákazníci vyhľadávať?

Funkčné pokladne

V moderných predajniach, ktoré chcú byť pre zákazníkov atraktívne, je potrebné mať funkčné pokladne. Dobrá pokladňa je niekedy lepšia než to, v akom systéme sú jednotlivé produkty v regáloch usporiadané.

Ak chcete mať modernú prevádzku, investujte do funkčnej pokladne. Máte istotu, že zákazníci si vás obľúbia a budú sa k vám vracať. Do prevádzok, kde musia každú chvíľu riešiť poruchy pokladní, ľudia po čase odmietajú chodiť.

Dobré osvetlenie

Každá prevádzka by si mala zabezpečiť kvalitné osvetlenie. Dokonca aj viaceré výskumy dokazujú, že vhodné osvetlenie v maloobchodných predajniach výrazne ovplyvňuje výber zákazníkov. Osvetlenie vie ovplyvňovať celkový dojem z predajne. V málo osvetlených priestoroch sa zákazník necíti príjemne. Nedostatok svetla, resp. zlé osvetlenie prevádzky môže spôsobovať problémy aj zamestnancom obsluhujúcim pokladne s platobnými terminálmi a fiskálnymi tlačiarňami.

Investujte preto do kvalitného osvetlenia, ktoré presvieti aj najtmavšie kúty prevádzky.

Regály do obchodu

Okrem funkčných pokladní a dobrého osvetlenia prevádzky by mali mať pevné regály do obchodu. Regálové systémy tvoria dôležitú súčasť prevádzok a z tohto dôvodu by sa na nich nemalo šetriť nielen v prevádzke, ale aj na sklade.

Konkrétne regály do obchodu by mali byť stabilné a pri pokladaní tovaru by sa nemala prekročiť maximálna povolená nosnosť. Okrem kvality regálov do obchodu je dôležité aj ich rozmiestnenie. Vytváranie priechodných uličiek a ukladanie sortimentu podľa druhu tovaru je samozrejmosť.

Ak chcete začať podnikať a plánujete zariadenie vlastnej prevádzky, pri zariaďovaní sa sústreďte hlavne na výber kvalitných pokladní, na dobré osvetlenie prevádzky a na výber kvalitných a hlavne pevných regálových systémov.