„Veľké mysle hovoria o ideách, priemerné mysle o udalostiach a malé o ľuďoch.“

Eleanor Roosevelt

Súčasný svet pozná množstvo úspešných žien z rôznych priemyselných odvetví, politiky, módy, zábavy či vedy. Všetky tieto zástupkyne nežnejšieho pohlavia spája výnimočný úspech.

Sú vzormi pre milióny ľudí po celom svete, inšpirujú iných profesionálov, fascinujú publikum a vo svojich firmách zamestnávajú stá tisíce zamestnacov. Čo všetko im pomohlo na ceste za vytúženým úspechom?

„Život sa mi neprosil, tak som si ho vytvorila sama.“

Coca Chanel

Keď myslíme na úspech, často si predstavujeme len jeho vrchol. Väčšina ľudí však nevidí strmú cestu nahor, ktorá je vždy pretkaná rôznymi prekážkami. Tí najúspešnejší majú často pohnuté osudy ako to bolo napríklad v prípade Oprah Winfrey, ktorá sa v mladosti stala obeťou sexuálneho násilia.

Takéto ťažké skúsenosti následne formujú ľudské osobnosti a ich životy. Aj napriek tomu sa však nevzdala a možno práve z tohto dôvodu dokázala bojovať a stať sa kráľovnou všetkých médií v Spojených štátoch amerických.

„Musíte robiť veci, o ktorých si myslíte, že ich nedokážete urobiť.“

Eleanor Roosevelt

Aj táto inšpiratívna žena nestále fascinuje ľudí po celom svete. Úspešných príbehov žien však možno nájsť v cleej histórii ešte oveľa viac. Marie Curie sa stala svetoznámou fyzičkou a chemičkou a bola to vôbec prvá žena, ktorá dokázala získať Nobelovu cenu.

Nemenej zaujímavým príbehom je opradená slávna autorka Harryho Pottera J.K. Rowling, ktorá  pretranfromovala svoju depresiu do produktivity a stala sa uznávanou spisovateľkou, ktorej tvorby čítajú celé generácie.

„Je dôležité veriť mágii, ktorá sa nachádza v nás.“

J.K. Rowling

Všetky tieto a mnohé ďalšie úspešné ženy tak majú niečo spoločné. Sú to osobné kvality a črty, ktoré im pomohli vyšplhať sa na pomyselnú horu úspechu. Medzi týmito kvalitami nechýba zdravé sebavedomie a kreativita. Sú to základné charakteristiky, ktoré nájdete u každého výnimočného lídra.

Väčšina úspešných ľudí sa tiež vyznačuje s tým, že sú ochotní pomáhať iným a dokážu s nimi komunikovať s rešpektom a ocenením. Svoje životy preto veľmi často zasvätia pomoci iným a zmyslom ich života je dávať.

Nadpriemerne úspešní ľudia sú väčšinou aj emocionálne inteligentní. Medzi ich prednosti ďalej patrí vytrvalosť, zanietenie a vášeň. Svojou autenticitou tak dokážu inšpirovať milióny ľudí po celom svete. Každý z nich však ma aj niečo, čo patrí len jemu. Je to jedinečný štýl, ktorý ich odlišuje od ostatných jedincov. Veľmi často je nenapodobiteľný a výstredný.

Úspešní ľudia zároveň aktívne pracujú na sebarozvoji a veľmi dobre poznajú svoje silné a slabé stránky. Neustále sa vzdelávajú a obklopujú sa inými ľuďmi s pozitívnym myslením, ktorí ich dokážu motivovať. Sú to až magické a inšpiratívne bytosti, ktoré sa však sami radi nechajú motivavoť. Aj napriek tomu si však dokáže každý z nich vybudovať svoj autentický a originálny štýl riadenia.

„Ak sa stále usilujete byť normálni, nikdy nespoznáte, akí dokážete byť blázniví.“

Maya Angelou


  • Zdroj: https://www.linkedin.com/pulse/7-characteristics-hugely-successful-female-leaders-jerome-knyszewski